Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uzay yolculuğu için tüm her şey olumlu! SpaceX’ten açıklama geldi

Türkiye’nin ilk uzay yolcusu Alper Gezeravcı‘nın da üyesi olduğu Ax-3 misyonunun ertelenen uçuşuna ilişkin SpaceX‘ten açıklama geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan şirket, tüm sistemlerin iyi durumda ve hava durumunun da uygun olduğunu belirtti.

Uzay yolculuğu için tüm sistemler olumlu mu? SpaceX'ten açıklama geldi

SpaceXTürkiye‘nin ilk uzay yolcusu Alper Gezeravcı‘nın da üyesi olduğu Ax-3 misyonunun bugünkü uçuşuna ilişkin tüm sistemlerin iyi durumda ve hava durumunun da uygun olduğunu bildirdi.

Uzay yolculuğu için tüm sistemler olumlu mu? SpaceX'ten açıklama geldi - Resim : 1

Dün son kontrollerinin tamamlanması için uçuşu bugüne ertelenen Ax-3 misyonuyla ilgili fırlatmayı gerçekleştirecek SpaceX firmasından açıklama yapıldı.

Uzay yolculuğu için tüm sistemler olumlu mu? SpaceX'ten açıklama geldi - Resim : 2
SpaceX’in sosyal medya hesabı X’ten yapılan paylaşımda, “Ax-3’ün bugünkü fırlatması için tüm sistemler iyi durumda gözüküyor. Fırlatma için hedef ABD doğu saatiyle 16:49 (TSİ 00:49) ve havanın uygunluğu yüzde 80.” ifadeleri kullanıldı.

Uzay yolculuğu için tüm sistemler olumlu mu? SpaceX'ten açıklama geldi - Resim : 3

UZAY ARACI 18 OCAK’I 19 OCAK’I BAĞLAYAN GECE FIRLATILACAK

Buna göre Gezeravcı’nın da üyesi olduğu Ax-3 misyonunun, SpaceX Dragon uzay aracıyla NASA’nın Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’ndeki Fırlatma Kompleksi 39A’dan Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) 18 Ocak’ı 19 Ocak’a bağlayan gece TSİ 00:49’de fırlatılması planlanıyor.

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT