Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Siz Arap sevicisiniz” dedi ve Filistin’e destek yürüyüşüne katılan kişiye yumruk attı!

İstanbul’da şehitlerimiz ve İsrail’in

İstanbul’da şehitlerimiz ve İsrail’in Filistin’de öldürdüğü siviller için binlerce vatandaş sabah namazının ardından yürüyüş yaptı, Galata Köprüsü’nde bir araya geldi. “Şehitlere rahmet, Filistin’e destek, İsrail’e lanet” yürüyüşüne katılan bir kişi, Kelime-i Tevhid bayrağı açtığı gerekçesiyle saldırıya uğradı. Şahıs “Siz Arap sevicisiniz” diyerek karşısındaki kişiyi yumruklarken adamın yüzü kanlar içinde kaldı.

  • Galata Köprüsü’nde Filistin’e destek yürüyüşünden elinde Kelime-i Tevhid bayrağıyla dönen İsmail Aydemir’e, karşıdan gelen bir şahıs “Siz Arap sevicisiniz” diyerek yumruk attı.
  • Yumruklu saldırıda İsmail Aydemir’in yüzü kanlar içinde kalırken, kavgayı gören diğer vatandaşlar ikiliyi ayırmaya çalıştı.
"Siz Arap sevicisiniz" diyerek Filistin'e destek yürüyüşüne katılan kişiye yumruk attı! - Resim : 1

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

  • Polisin olay yerine gelmesiyle kavga son bulurken Aydemir, polis tarafından kontrol amacıyla Taksim İlkyardım Hastanesi’ne, daha sonra da ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.
  • Saldırgan ise Kasımpaşa karakoluna götürülerek gözaltına alındı.
"Siz Arap sevicisiniz" diyerek Filistin'e destek yürüyüşüne katılan kişiye yumruk attı! - Resim : 2

“BURNUMDAN, AĞZIMDAN KAN GELDİ”

  • Saldırıya uğrayan 48 yaşındaki İsmail Aydemir, “Yürüyüşten geliyorum bayrak da elimde. Bana, ‘sen Arap seviciliği yapıyorsun’ diyor. Ben yürüyüşten geliyorum elhamdülillah Müslümanım. Türküm ben. Ben senden daha çok Türküm. Yumruğu vurdu beni yere devirdi. Burnumdan ağzımdan kan geldi. Ben Allah rızası için gittim oraya. Şikayetçiyim” dedi.
"Siz Arap sevicisiniz" diyerek Filistin'e destek yürüyüşüne katılan kişiye yumruk attı! - Resim : 3

“KELİME-İ TEVHİD BAYRAĞI AÇTI DİYE ‘ARAP SEVİCİSİ’ DEMİŞ”

  • Olayı gören Filiz Çağlayan isimli vatandaş ise “Servis bekliyordum. Tam arkamı döndüm adama yumruk attı. Hazmedemiyorlar. Kelime-i Tevhid bayrağı açtı diye ‘Arap sevicisi’ demiş. Döndüğümde adam yerdeydi ve yüzü kanlar içerisindeydi. Birileri polisi çağırdı ve polis saldırganı gözaltına aldı” ifadeleriyle olayı anlattı.
"Siz Arap sevicisiniz" diyerek Filistin'e destek yürüyüşüne katılan kişiye yumruk attı! - Resim : 4

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

  • E.A. isimli saldırgan Kasımpaşa karakolundaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.