32,9949$% -0.11
35,8195€% -0.26
42,5549£% -0.22
2.528,01%0,83
2.386,80%0,98
10.891,42%0,18
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar, Mehmetçiğin yeni yılını duygu dolu mektuplarla kutladı.
115
Son dönemde Irak’ın kuzeyindeki terör saldırıları sonucu şehit olan askerler için de başsağlığı mesajlarını ileten çocuklardan biri mektubunda, “Şehitlerimiz olmasaydı, sizler olmasaydınız bu vatan, bu millet şu an olmazdı.” ifadesini kullandı.
2’nci sınıf öğrencisi bir kız çocuğu ise asker olmak istediğini belirterek, Mehmetçik abilerine selamlarını iletti. Bir başka çocuk da “Siz bizim için çok değerlisiniz. Bizler için gözünüzü kırpmadan hayatınızı feda ediyorsunuz. Siz bizim gururumuzsunuz” kelimelerini kağıda döktü.
Şehitlere seslenen bir başka çocuk da “Siz her zaman bizim kalbimizdesiniz, inşallah bir gün cennette buluşuruz. Şehitler ölmez vatan bölünmez.” mesajına yer verdi.
215
MİNİK YÜREKLERDEN VATAN NÖBETİNDEKİ MEHMETÇİK’E “DUYGU DOLU” MEKTUPLAR
Okuma yazmayı yeni öğrenen öğrencilerin yazdığı sevgi ve minnet dolu mektuplar, Hakkari sınırında vatan nöbeti tutan Mehmetçik’e gönderildi.
315
Sınıf öğretmeni yaptığı açıklamada, kendisinin de bir asker kızı olduğunu anlattı.
Küçük yaşta eğitilen bir çocuğun büyüyünce vatan, bayrak sevgisiyle donanacağını vurgulayan Konak, “Kocaman yürekleri, küçücük parmakları var. Yaşları küçük olsa da duygu düşünceleri çok büyük. Ülke için onurlu birer birey olacaklarını düşünüyorum.” diye konuştu.
415
Öğrencilerden Ömer Hamza Çakıcı, mektubuna şunları kaydetti:
“Çok değerli asker abilerim. Öncelikle selam eder bizleri korumak için silah tutan ellerinizden öperim. Ben henüz birinci sınıfa giden Ömer Hamza. Benim adım da çok cesur yürekli bir şehit adıymış, ailem öyle dedi. O da Uhud’da şehit olmuş. Ben de büyüdüğümde sizler gibi asker olacağım. Sizlerin elindeki bayrağı devralıp göklerde dalgalandırmaya devam edeceğim, size söz veriyorum. Sizler ailenizden çok uzaklarda bizleri korumak için kar, kış demeden nöbet tutuyorsunuz. Sizlere çok teşekkür ederim. Her gece uyumadan size dua ediyorum. Allah sizden razı olsun ve korusun. Amin. Şehitler ölmez vatan bölünmez.”
515
Elif Geyikoğlu mektubunda, “Sizleri çok seviyorum, siz varsınız diye bizler rahatça okulumuza gidiyoruz. Sizler dağlarda, karda, kışta vatanımızı bekliyorsunuz. Sizleri çok merak ediyoruz. Tırnağınıza taş değmesin inşallah. İyi ki varsınız. Allah yardımcınız olsun. Ellerinizden öperim.” ifadelerini kullandı.
615
Yağmur Erdem ise mektubuna “Sevgili asker abilerim sizleri çok seviyorum. İyi ki varsınız. Bayrağımız size emanet.” ifadesine yer verdi.
715
815
915
1015
1115
1215
1315
1415
1515
Ubeydullah El Kadiri öldü! Şeyh Ubeydullah El Kadiri Vefat Etti