Çarşamba, Haziran 7, 2023

Bakan Soylu duyurdu: Ehliyet ve kimlikte sürpriz var!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Çipli şekilde yaptığımız ehliyetimizin şöyle bir özelliği olacak. Ehliyetimizi kimliğimize, kimliğimizi de ehliyetimize yükleyebileceğiz” dedi.

Bakan Soylu duyurdu: Ehliyet ve kimlikte sürpriz var!

AK Parti’den İstanbul 2. Bölge 1. sıradan aday gösterilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün milletvekili adayı olduğu bölgede vatandaşlarla bir araya geldi. Bir alışveriş merkezinde yaptığı açıklamada Bakan Soylu, “Bu yıl, ehliyet ve kimlikte bir sürpriz yapıyoruz. Ehliyetimizi çipli yapıyoruz. Çipli şekilde yaptığımız ehliyetimizin şöyle bir özelliği olacak. Ehliyetimizi kimliğimize, kimliğimizi de ehliyetimize yükleyebileceğiz” dedi.

Ehliyet ve kimliklerle ilgili sürpriz gelişmeyi duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün İstanbul’da yaptığı bir açıklamada “Bu yıl, ehliyet ve kimlikte bir sürpriz yapıyoruz. Ehliyetimizi çipli yapıyoruz” dedi. Açıklamasının devamında Bakan Soylu, “Çipli şekilde yaptığımız ehliyetimizin şöyle bir özelliği olacak. Ehliyetimizi kimliğimize, kimliğimizi de ehliyetimize yükleyebileceğiz” ifadelerini kullandı.

KİMLİK VE EHLİYETLERDE YENİ DÖNEM
AK Parti İstanbul milletvekili adayı Bakan Soylu, Fatih’te bir alışveriş merkezinde bulunan, nüfus müdürlüklerinin iş yükünü azaltmak ve işlemleri kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilen nüfusmatikte vatandaşlarla bir araya geldi.

Bakan Soylu duyurdu: Ehliyet ve kimlikte sürpriz var! - Resim : 1Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün çok başarılı projelerin altına imza atığını özellikle belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şu ifadeleri kullandı:

“Nüfusta devrim işler yaptık. Eskiden pasaportu, sürücü belgesini, emniyet verirdi, nüfusa aldık. Dünyada çip krizi, pasaport krizi yaşanmasına rağmen biz bugün pasaport müracaatının ertesi günü pasaportu adresine verebilme kabiliyetine geldik. Yerli ve milli pasaportumuzu ürettik. Bu yıl, ehliyet ve kimlikte bir sürpriz yapıyoruz. Ehliyetimizi çipli yapıyoruz. Çipli şekilde yaptığımız ehliyetimizin şöyle bir özelliği olacak. Ehliyetimizi kimliğimize, kimliğimizi de ehliyetimize yükleyebileceğiz. “

Bakan Soylu duyurdu: Ehliyet ve kimlikte sürpriz var! - Resim : 2

HAVALİMANLARI VE AVM’LERE KONULACAK
Bakan Soylu, nüfusmatiklerin hızlı elektronik imza yükleme aracı olduğunu, bu araçları havalimanları ve alışveriş merkezlerine koyacaklarını aktardı.

“TAYYİP ERDOĞAN’A SAHİP ÇIKIN”
Daha sonra Eminönü Meydanı’na gelen Soylu, burada yaptığı konuşmada, sadece cumhurbaşkanlığı seçimine gidilmediğini, tam bağımsızlık yolunda da hep beraber adım atıldığını söyledi.

Bakan Soylu duyurdu: Ehliyet ve kimlikte sürpriz var! - Resim : 3Soylu, 7 yıldır İçişleri Bakanlığı yaptığını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Nerede yattığımı, nerede kalktığımı bilmiyorum. Bazen bir deprem bölgesindeyim. Bazen bir terör operasyonundayım. Benim yatağım evimin yatağı olmadı. Hem Tayyip Erdoğan’ın yüzünü kara çıkarmamak hem de bu milletin yüzünü kara çıkarmamak için 7 yıldır gece gündüz arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Şimdi sizden bir tek şey istiyorum. Tayyip Erdoğan’a sahip çıkın, Tayyip Erdoğan size emanetimizdir.”

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR