Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme: AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF Bahar Dönemi kayıt

AÖF Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. Açık Öğretimde kayıt yenileme 1 Şubat Perşembe günü başladı. Kayıt yenileme işlemi, Ders Seçimi (Ekle-Sil) ve kayıt yenileme bedelinin ödenmesiyle gerçekleşiyor. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman bitiyor? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF 2023-2024 öğretim yılı bahar dönemi kayıt yenileme süreci devam ediyor. Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, bahar dönemi için ilk olarak almak istedikleri dersleri seçiyor. Ders seçimi sonrasında ortaya çıkan kayıt yenileme bedelinin ödenmesiyle işlem tamamlanıyor. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor? İşte AÖF kayıt yenileme, ders ekle-sil kılavuzu…

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman bitiyor? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? - Resim : 1

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

2023-2024 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri; 01 Şubat 2024 Perşembe günü saat 10.00’da başlayıp, 11 Şubat 2024 Pazar günü saat 22.00’de sona erecek.

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman bitiyor? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? - Resim : 2

AÖF DERS SEÇME – KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Bahar döneminde kayıt yenileyecek öğrenciler, ilk olarak ders seçimi yapacak. Bir yarı yılda toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde en fazla 10 ders seçilebiliyor.

Kayıt yenileme işlemi e-Devlet şifresi veya öğrenci şifresi ile aosogrenci.anadolu.edu.tr adresi Ders Ekle/Sil butonundan yapılacak.

Ders seçimi sonrasında Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü sayfasında ödemeniz gereken tutar çıkacak. 2023-2024 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

Kayıt yenileme işlemini yaptıktan sonra aosogrenci.anadolu.edu.tr sayfasından “Kayıt Bilgi” ekranından kayıt durumunuzu sorgulamanız gerekiyor.

AÖF KAYIT YENİLEME KILAVUZU

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman bitiyor? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? - Resim : 3

ÖDEME YÖNTEMLERİ

Kayıt yenileme için yapmanız gereken ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla kayıt yenilemenin son günü saat 22:30’a kadar aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biriyle gerçekleştirebilirsiniz:
• Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme
• İnternet Bankacılığı ile Ödeme
• ATM’den Ödeme (Kartlı/Kartsız)
• Mobil Bankacılık ile Ödeme