Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeniden Refah Partisi’nin İstanbul ve Ankara adayları belli oldu!

Yeniden Refah Partisi (YRP),

Yeniden Refah Partisi (YRP), İstanbul, Ankara, İzmir’in de aralarında olduğu belediye başkan adaylarını açıkladı.

Yeniden Refah Partisi (YRP), aday tanıtım toplantısı düzenledi.

Partinin İstanbul, Ankara ve İzmir illerindeki adayları, bu toplantıda kamuoyuna tanıtılıyor. Yeniden Refah’ın İzmir Büyükşehir Adayı Cemal Arıkan, Ankara Adayı Suat Kılıç ve İstanbul Adayı Mehmet Altınöz oldu.

Yeniden Refah Partisi (YRP), önemli şehirlerdeki belediye başkan adaylarını belirleyerek siyasi arenada yerini sağlamlaştırıyor.

Genel Başkan Fatih Erbakan, partisinin Ankara, İzmir ve İstanbul için tercih ettiği adayları duyurdu.

İstanbul adayı sürpriz oldu: Mehmet Altınöz

Bu kapsamda İzmir için Cemal Arıkan, Ankara için Suat Kılıç ve İstanbul için ise Mehmet Altınöz’ün aday olarak gösterildiği açıklandı.

Yeniden Refah’ın İstanbul adayında ise büyük bir sürprizle karşılaşıldı.

Necmettin Erbakan’ın kızı ve Fatih Erbakan’ın ablası Elif Erbakan, YRP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) aşkanı adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

Parti, “94 Ruhuyla Yeniden Başlıyoruz” sloganıyla bir araya gelen partililerin coşkulu katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, adaylarını tanıttı. Etkinlikte, partililerin “Mücahit Erbakan” sloganları dikkat çekti.

Moderatörün erkeklerin sloganını yetersiz bulması üzerine, “Partinin kadınları, erkeklerinden daha erkek” diyerek kadınları slogan atmaya çağırması etkinlikte ilgi çekti.

YRP’nin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor, etkinliğin açılış konuşmasını yaparak, “Onlar Milli Görüş’ü dipsiz kuyulara gömdüklerini zannettiler ama yanıldılar. Bu kuyu Yusuf’un kuyusuydu. Buradan kervanlar geçti, kuşlar da uçtu ve kuyudan Yusuf çıktı ve Mısır’a sultan oldu” şeklinde konuştu. Ayrıca, Zor, 2028 seçimlerine işaret ederek, “Sizler belediyeleri kazandıktan sonra, 2028’de genel başkanımızı cumhurbaşkanı seçeceksiniz” ifadelerini kullandı.