Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: Partililerimiz ittifak istemiyor

Son Dakika: Yeniden Refah

Son Dakika: Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan yerel seçimlerde AK Parti ile ittifak yapmayacaklarını açıkladı. 14 Mayıs seçimleri için hazırlanan mutabakat metniyle ilgili olarak olumlu bir gelişme yaşanmadığını ifade eden Erbakan, Ankara, İstanbul ve İzmir’de kendi adaylarını çıkaracaklarını söyledi.

  • 14 ve 28 Mayıs genel seçimlerinde Cumhur İttifakı’na katılarak AK Parti’ye destek veren Yeniden Refah Partisi’nin 31 Mart yerel seçimlerinde ne yapacağı merak ediliyordu.
  • Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ankara’da parti genel merkezinde ittifak kararını açıklayarak izleyecekleri yol haritasını paylaştı.
  • Erbakan, AK Parti ile ittifak yapmayacaklarını ve bir beka meselesi olarak görmedikleri 31 Mart’taki seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini açıkladı.

Son Dakika: Yeniden Refah Partisi'nden ittifak kararı: Partililerimiz ittifak istemiyor - Resim : 1

“MUTABAKAT METNİNDE YAZANLARIN TERSİ ORTAYA KONULDU”

  • Fatih Erbakan, 14 Mayıs 2023’teki seçimlerde AK Parti ile yaptıkları ittifakı hatırlatarak “Ortaya koyduğumuz mutabakat metni ile ilgili herhangi bir olumlu gelişme olmamıştır hatta tam tersine mutabakat metninde yazanların tersi ortaya konulmuş ve tersine icraatlar yapılmıştır.” diye konuştu.

Son Dakika: Yeniden Refah Partisi'nden ittifak kararı: Partililerimiz ittifak istemiyor - Resim : 2

“BU SEÇİMDE TEŞKİLATLARIN YÜZDE 95’İ İTTİFAK İSTEMİYOR”

  • Milletin bu seçimlerde Yeniden Refah Partisi’nin ittifak yapmasını istemediğini söyleyen Erbakan “İkinci teşkilatlarımız yer almamızı istemiyor. Bu seçimde teşkilatların yüzde 95’i istemiyor” ifadesini kullandı.

Son Dakika: Yeniden Refah Partisi'nden ittifak kararı: Partililerimiz ittifak istemiyor - Resim : 3

“ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR’DE KENDİ ADAYLARIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİZ”

  • Ankara, İstanbul ve İzmir’de kendi adaylarıyla seçime katılacaklarını kaydeden Fatih Erbakan şöyle devam etti:

“Parti olarak bu seçimlere biz 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçiminde olduğu gibi bir beka seçimi olarak bakmıyoruz. Beka meselesi olarak görmediğimiz bir seçimde kendi adaylarımızla seçime girmeyi ve gücümüzü göstermeyi istiyoruz. AK Parti heyetinin partimize bizlere adil ve dengeli bir teklifle gelmediğini görmüş bulunmaktayız. Bu sebepler nedeniyle 31 Mart seçimlerinde herhangi ittifak yapmamak; Ankara, İstanbul ve İzmir’de kendi adaylarımızı gösterme yönünde karar almış bulunuyoruz. Adaylarımızı 10 Şubat’ta Ankara Atatürk Spor Salonu’nda yapacağımız aday tanıtım programımızda inşallah ilan edeceğiz.”