Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üniversite yurtta ırkçı öğrenciler dehşeti yaşattı! Kemerle saldırıp, yüzüne ütü tuttular! “Kürt olduğu yetmezmiş gibi bir de alevi…”

Koç Üniversitesi yurdundaki kan

Koç Üniversitesi yurdundaki kan donduran ırkçılık olayında bilirkişi raporundaki ifadeler ‘pes’ dedirtti. Kemerle dövdükleri F.B.’yi aşağılayıcı ifadeler kullanan saldırganların yaptıkları konuşmada, “Kürt olduğu yetmezmiş gibi. Adam bir de Alevi ya” dedikleri ortaya çıktı.

Üniversite yurdunda ırkçı öğrenciler dehşeti yaşattı! Kemerle saldırıp, yüzüne ütü tuttular! "Kürt olduğu yetmezmiş gibi bir de alevi..."
 • Koç Üniversitesinde üç öğrenci arasında olan bir kişinin kemerle dayak yemesi ve yüzüne sıcak ütü tutulmasıyla sonuçlanan tüyler ürperten olayda yeni ayrıntılar ortaya çıktı.
 • Üniversitenin ve savcılığın soruşturma başlattığı olayda bilirkişi raporuna ulaşıldı.

Üniversite yurdunda ırkçı öğrenciler dehşeti yaşattı! Kemerle saldırıp, yüzüne ütü tuttular! "Kürt olduğu yetmezmiş gibi bir de alevi..." - Resim : 1

“TÜRKİYE’NİN DOĞUSU OLDUĞU GİBİ ATEŞE VERİLSE”

 • Halk TV’nin haberine göre yazışmalarda, “Türkiye’nin Doğusu olduğu gibi ateşe verilse” ifadeleri yer alıyor.

Üniversite yurdunda ırkçı öğrenciler dehşeti yaşattı! Kemerle saldırıp, yüzüne ütü tuttular! "Kürt olduğu yetmezmiş gibi bir de alevi..." - Resim : 2

KÜRT VE ALEVİ VURGUSU

 • 5-15 Kasım tarihleri arasında Koç Üniversitesi’nin yurdunda kalan 3 öğrenci arasındaki olayda, Hasan E. K.’nın oda arkadaşına yönelik, Kürt ve Alevi olması nedeni ile bir dizi ırkçı ifade kullandığını tespit edildi.
 • Mağdur F.B.’nin, kendisine yönelik fiziksel saldırı ve ırkçı ifadeleri içeren 5 ayrı ses kaydına ilişkin savcılığın hazırlattığı bilirkişi raporu dün dosyaya girdi.
 • 6 sayfalık rapora göre, konuşma Hasan. E. K. ile ile F. B. arasında geçiyor.

Üniversite yurdunda ırkçı öğrenciler dehşeti yaşattı! Kemerle saldırıp, yüzüne ütü tuttular! "Kürt olduğu yetmezmiş gibi bir de alevi..." - Resim : 3

“KADER OLARAK YAHUDİLERLE ÇOK BİRBİRİNİZE BENZEŞİYORSUNUZ”

 • Oda arkadaşı F. B.’ye yönelik “Siz, kader olarak Yahudilerle çok birbirinize benzeşiyorsunuz. Zafer Partisi iktidarında benzer şeyler yaşayacaksınız” diyen Hasan. E. K., bu kişinin “İyi birşey mi bu?” yönündeki sorusuna şu karşılığı veriyor:
 • “Bence çok iyi bir şey. Türkiye’nin, belli bir noktadan sonraki Doğusu olduğu gibi ateşe verilse…”

Üniversite yurdunda ırkçı öğrenciler dehşeti yaşattı! Kemerle saldırıp, yüzüne ütü tuttular! "Kürt olduğu yetmezmiş gibi bir de alevi..." - Resim : 4

‘İNTİHAR ETMEK, SEÇEBİLECEKLERİ BİR ŞEY’

 • Hasan. E. K.’nın, bu ifadesine F. B. “Yaptığın şey kötü birşey ama” diye karşılık veriyor.
 • Hasan. E. K. ise “Kürt olmasaymış” ifadesi kullanıyor.
 • Kişilerin etnik kimliklerini seçemeyeceğini söyleyen F. B.’ye Hasan. E. K.’nın, “Ama intihar etmek, seçebilecekleri bir şey. Veya köle olduklarını kabullenmeli ve karşı koymadan vazgeçip itaat etmeyi seçtikleri zaman aslında başarı…” karşılığı veriyor.

Üniversite yurdunda ırkçı öğrenciler dehşeti yaşattı! Kemerle saldırıp, yüzüne ütü tuttular! "Kürt olduğu yetmezmiş gibi bir de alevi..." - Resim : 5

“İTAAT ETMEK ZORUNDALAR”

 • Hasan. E. K.’ya, söylediği bu sözler nedeni ile “Oğlum, bu ne kadar hastalıklı bir düşünce” diyor, Hasan. E. K. ise, “Hastalık değil. Gerçek bir şey bu. Ve buna itaat etmek zorundalar” diyor.
 • F.B. bu kez, “Kürt mü olması, Kürt olduğu için mi böyle oluyor insanlar” şeklinde bir soru yöneltince Hasan. E. K., İngilizce bir ifade ile “Evet, onlar doğaları gereği bize itaat ediyorlar” diyor.

Üniversite yurdunda ırkçı öğrenciler dehşeti yaşattı! Kemerle saldırıp, yüzüne ütü tuttular! "Kürt olduğu yetmezmiş gibi bir de alevi..." - Resim : 6

DUYDUKLARINA İNANAMIYOR

 • Hasan. E. K.’nın söylediklerine yönelik şaşkınlığın “Cidden buna inanıyor musun?” sözleri ile dile getiren F. B.’ye bu kişi şu karşılığı veriyor:

“Ya inanıyorum. İnanıyorum değil biliyorum. Ve bu kötü bir şey değil. Onların doğası o. Bu kötü bir şey değil. Buna karşı koymaya çalışırsa başarısız olacaklar. Sürekli bu yüzden toplumsal tramva yaşıyorlar. Bunu kabullendikleri zaman huzura kavuştuklarını fark edecekler.”

Üniversite yurdunda ırkçı öğrenciler dehşeti yaşattı! Kemerle saldırıp, yüzüne ütü tuttular! "Kürt olduğu yetmezmiş gibi bir de alevi..." - Resim : 7

“KÜRT OLDUĞU YETMEZMİŞ GİBİ…”

 • İkili arasında devam eden konuşmanın bir yerinde ise Hasan. E. K., F. B. için “Hayır yani. Kürt olduğu yetmezmiş gibi. Adam bir de Alevi ya” diyor.
 • Hasan. E. K.’nın, F. B.’ye elindeki kemerle vurması ile çıkan ses de bilirkişi raporuna girdi.

Üniversite yurdunda ırkçı öğrenciler dehşeti yaşattı! Kemerle saldırıp, yüzüne ütü tuttular! "Kürt olduğu yetmezmiş gibi bir de alevi..." - Resim : 8

‘SARKINTILIK YAPTI; YÜZÜNE KESTİM’

 • Devam eden savcılık soruşturmasına giren ifadelerde ise Hasan. E. K., F. B.’nin, kendisine ve diğer oda arkadaşı Arda D.’ye yönelik sistematik cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürdü.
Üniversite yurdunda ırkçı öğrenciler dehşeti yaşattı! Kemerle saldırıp, yüzüne ütü tuttular! "Kürt olduğu yetmezmiş gibi bir de alevi..." - Resim : 9
 • Yurt müdürlüğü F. B.’nin, oda arkadaşlarına ‘cinsel saldırıda’ bulunduğu iddiasına ilişkin yaptığı incelemede bu kişiye ceza verilmemesi kararı verdi.
 • Arda D. ise, F. B.’nin yüzünü kesmesinin nedenin, F. B.’nin kendisine sarkıntılık yapma girişimi olduğunu öne sürdü.