Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehitlere rahmet, Filistin’e destek yürüyüşü esnasında yumrukla saldırı | Özgür Özel tutuklanan öğrencinin babasıyla görüştü

CHP Genel Başkanı Özgür

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün İstanbul’da düzenlenen “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” yürüyüşünün ardından evine dönmekte olan İsmail Aydemir’e, yumruklu saldırıda bulunması sebebiyle tutuklanan Ege A.’nın babasıyla görüştü. Tutuklama kararını yanlış bulduklarını ifade eden Özel, aileye hukuki destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Şehitlere rahmet, Filistin'e destek yürüyüşünde yumruklu saldırı | Özgür Özel tutuklanan öğrencinin babasıyla görüştü

Dün sabah saatlerinde Galata Köprüsü’nde “Şehitlere rahmet, Filistin’e destek, İsrail’e lanet” yürüyüşü sonrası elinde Kelime-i Tevhid bayrağıyla dönen İsmail Aydemir’e saldıran üniversite öğrencisi Ege A. tutuklanmıştı.

Ege A. ifadesinde saldırdığı kişiden yeşil üzerine Arapça yazılı bayrak yerine Türk bayrağı taşımasını beklediğini söylediği, sonrasında çıkan tartışmada kendini korumak için saldırıda bulunduğunu anlattı.

Şehitlere rahmet, Filistin'e destek yürüyüşünde yumruklu saldırı | Özgür Özel tutuklanan öğrencinin babasıyla görüştü - Resim : 1

ÖZEL, SALDIRGAN GENCİN BABASINI ARADI

Türkiye‘nin gündemine oturan olay sonrası CHP Genel Başkanı Özgür Özel, gencin babasıyla telefonda görüştü.

CHP‘den yapılan açıklamaya göre Özel, baba Zafer A’ya geçmiş olsun dileklerini iletti ve oğlunun durumu hakkında bilgi aldı.

Şehitlere rahmet, Filistin'e destek yürüyüşünde yumruklu saldırı | Özgür Özel tutuklanan öğrencinin babasıyla görüştü - Resim : 2

“CEZAEVİNDE ZİYARET EDECEĞİM”

Tutuklama kararını yanlış bulduklarını ifade eden Özel, aileye hukuki destek vermeye hazır olduklarını ve en kısa sürede bir milletvekilinin E.A’yı cezaevinde ziyaret edeceğini belirtti.

Şehitlere rahmet, Filistin'e destek yürüyüşünde yumruklu saldırı | Özgür Özel tutuklanan öğrencinin babasıyla görüştü - Resim : 3

EĞİTİM HAKKI SİYASİ TARTIŞMALARIN ÜZERİNDE

Özel, başarılı bir öğrenci olan E.A’nın geleceğinin ve eğitim hakkının, siyasi tartışmaların üzerinde olduğunun altını çizerken, CHP olarak şiddeti asla savunmadıklarını ancak tutuklamanın da kanuna aykırı olduğunu ve süreci sonuna kadar takip edeceklerini vurguladı.