Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rıdvan Dilmen açıkladı! Süper Kupa play-off ve yabancı kuralı…

Spor dünyasının önde gelen

Spor dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Rıdvan Dilmen, yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Süper Kupa finali için düşünülen tarihi duyuran Dilmen, yeni yabancı kuralı ve TFF‘nin getirmek istediği play-off sistemindeki son durumu açıkladı.

Rıdvan Dilmen tek tek açıkladı! Süper Kupa play-off ve yabancı kuralı...

Rıdvan Dilmen, TV 8.5’ta spor dünyasındaki son gelişmeleri değerlendirdi. Dilmen, Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki ertelenen Süper Kupa finalinin ne zaman oynanacağına dair duyumunu açıklarken, play-off sistemi ve yeni yabancı kuralıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Rıdvan Dilmen tek tek açıkladı! Süper Kupa play-off ve yabancı kuralı... - Resim : 1

İşte Dilmen’in o sözleri…

Play-off askıya alınmış şu an. Sonra yabancıyla ilgili, düşündükleri ve kulüplerin de muhtemelen okey dedikleri bence çok sağlıklı ve iyi düşünülmüş bir karar.

Rıdvan Dilmen tek tek açıkladı! Süper Kupa play-off ve yabancı kuralı... - Resim : 2

“YABANCI SAYISI 12’YE DÜŞECEK”

12 yabancı, 30 kişilik kadro 26 kişi olacak ama 12 yabancı. İster 5 tane oynat, ister 12 tane oynat. 30 kişilik kadro, 26’ya düşecek ama onu da şöyle tolere etmişler, 21 yaş altı 3 tane yerli alabilirsiniz 26 artı olarak. Bu da fena değil gibi geldi. 12 tane yabancı al, istediğini oynat.

Rıdvan Dilmen tek tek açıkladı! Süper Kupa play-off ve yabancı kuralı... - Resim : 3

Kupa maçlarında bir ton takım var. Elenecekleri de belli. Tabii ki Anadolu şehirlerimizin ve 3. Lig takımlarının da olmasını isteriz ama takımı 24’e düşürüyorlarmış. 6 tane grup, 4’lü gruplar.

Rıdvan Dilmen tek tek açıkladı! Süper Kupa play-off ve yabancı kuralı... - Resim : 4

3 maç oynayacaklar Avrupa’daki gibi. Ev sahibi durumu olacak, 3 maç olduğu için. 2 içeride, 1 dışarıda oynayacaklar. Sonra da tek maç, çeyrek final, yarı final, final gruplardan çıkınca. Gruplarda da 6 maç yok, 3 maç. Oradaki kriter ne, onu bilmiyorum.

Rıdvan Dilmen tek tek açıkladı! Süper Kupa play-off ve yabancı kuralı... - Resim : 5

SÜPER KUPA İDDİASI

Süper Kupa finaliyle ilgili TFF 25 Ocak’ı düşünüyor olabilir. Perşembeye geliyor. 1-2 hafta kaydırmak istiyorlar bildiğim kadarıyla, 19 Mayıs değil, 26 Mayıs. Orayı kaydıralım diye düşünüyorlar.

Rıdvan Dilmen tek tek açıkladı! Süper Kupa play-off ve yabancı kuralı... - Resim : 6

Ali Bey ve Okan Hoca’yı dinledim, bence doğru bir tez o, mart ayında seçimden önce cuma falan oynayabiliriz dediler ya mantıklı geldi bana, iki takım da okey diyebilir diye düşünüyorum. Federasyon karışmasın Allah aşkına bu sefer.