Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Murat Kurum duyurdu! İBB adayı Murat Kurum: 16 milyon İstanbullu için çıkacağız.. Murat Kurum kim?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu Murat Kurum’a tebliğ etti. Kurum, İstanbul’daki ofisinde tebrikleri kabul etti. Burada ekibine de kısa bir konuşma yapan Kurum, kampanyasını deprem sorunu üzerine kuracağının işaretini verdi. Kurum, “16 milyon İstanbullu için çıkacağız. İnsanlarımızın deprem kaygısını hep birlikte ortadan kaldırmak için sokak sokak, mahalle mahalle dolaşacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin

Murat Kurum açıklama yaptı: İBB adaylığı sonrası Murat Kurum’un ilk sözleri! 16 milyon İstanbullu için çıkacağız

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul adaylığını Kurum’a bildirdi.

KAMPANYASINI DEPREM ÜZERİNE KURACAK

Murat Kurum’un İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına ilişkin ilk açıklamaları, seçim kampanyasının odak noktasının deprem önlemleri olacağını gösteriyor.

Kurum ofisinde ekip arkadaşlarına yaptığı konuşmada, “İnsanlarımızın deprem riski kaygısını hep birlikte ortadan kaldırmak için sokak sokak, mahalle mahalle dolaşacağız” ifadesini kullanarak, seçim stratejisini bu yönde belirlediğini işaret etti.

Kurum’un açıklamaları şöyle;

“Biz burada bu yola ekibimizle ve tüm arkadaşlarımızla birlikte çıkacağız. 16 milyon İstanbullu için çıkacağız ve burada İstanbul’un bu karmaşasını, düzensizliğini, insanlarımızın deprem riski kaygısını hep birlikte ortadan kaldırmak için tüm ekibimizle ve tüm arkadaşlarımızla çalışacağız.

Uzun zamandır benimle birlikte çalışıyorsunuz inşallah sokak sokak mahalle mahalle bu işin üstesinden geleceğiz.”

murat kurum

Murat Kurum kimdir? İBB AK Parti adayı Murat Kurum kaç yaşında, nereli? Murat Kurum hayatı ve siyasi kariyeri…

AKP Milletvekili Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı oldu. Murat Kurum haberlerin ardından en çok merak edilen ve konuşulan isimlerden biri oldu. Peki, Murat Kurum kimdir? İBB AK Parti adayı Murat Kurum kaç yaşında, nereli? Murat Kurum hayatı ve siyasi kariyeri…

İnşaat Yüksek Mühendisi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, 1976 tarihinde Ankara’nın Çankaya ilçesinde memur bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlköğrenimini Ankara Seyranbağları İlkokulu’nda, ortaokul ve lise öğrenimini Mimar Kemal Lisesi’nde tamamladı. Ankara Mimar Kemal Lisesinin ardından Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu (1999). Yüksek Lisansını, Kentsel Dönüşüm alanında tamamladı.

MURAT KURUM’UN SİYASİ KARİYERİ

2018’de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesine Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atandı.Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevinden ayrılmasından sonra TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili olarak çalışmalarına devam etmektedir.

MURAT KURUM EVLİ Mİ?

Murat Kurum, evli ve 3 çocuk babasıdır.