Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızılcık şerbeti oyuncusu APO-Settar Tanrıöğen’in sağlık durumuna ilişkin açıklama – Kızılcık şerbeti oyuncusu APO-Settar Tanrıöğen kimdir? Settar Tanrıöğen Biyografisi

Fenomen dizi Kızılcık Şerbeti’ndeki

Fenomen dizi Kızılcık Şerbeti’ndeki ‘Adullah’ karakteriyle hafızalara kazınan usta oyuncu Settar Tanrıöğen dün beyin kanaması geçirmesi üzerine ameliyata alındı. Tanrıöğen’in tedavi gördüğü hastanenin başhekimi, ameliyatın başarılı bir şekilde geçtiğini ve oyuncunun yoğun bakıma alındığını açıkladı.

Beyin kanaması geçirmişti: Sanatçı Settar Tanrıöğen'in sağlık durumuna ilişkin başhekimden açıklama

Ekranların fenomen haline gelen Kızılcık Şerbeti dizisinde ‘Abdullah’ karakterine hayat veren usta oyuncu Settar Tanrıöğen dün geçirdiği beyin kanaması ile hayranlarını korkuttu.

Acil ameliyata alınan Tanrıöğen’in sağlık durumu hakkında hastaneden açıklama geldi. Usta oyuncunun tedavi gördüğü özel hastanenin başhekimi Dr. Engin Çakmakçı şunları söyledi:

“Hastamız Settar Tanrıöğen bir haftadan beri üst solunum yolu enfeksiyonu şikayetlerinin yanı sıra hareketlerde ve konuşmada yavaşlama ve ara sıra kısa süreli bilinç bulanıklığı ile 26 Ocak 2024 Cuma günü saat 20:45’de hastanemize başvurdu. Yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda beyin damarlarından birinde anevrizma kanaması saptanmıştır. Bu tanı üzerine yapılan ameliyatla kanamaya yol açan anevrizma başarılı bir şekilde kapatılmıştır. Hastamız işlem sonrasında tekrar yoğun bakıma alınmıştır. Sanatçı Settar Tanrıöğen’in hastanemize gelişinde olduğu gibi bilinci açık bir halde yoğun bakım servisimizde izlenmeye devam edilmektedir.”

Kızılcık şerbeti oyuncusu APO-Settar Tanrıöğen kimdir? Settar Tanrıöğen Biyografisi

15 Temmuz 1962, Denizli doğumlu olan Settar Tanrıöğen Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. İlkokul yıllarından bu yana pek çok farklı irili ufaklı işte çalışan oyuncunun oyunculuğa ve tiyatro olan ilgisi ise 1980’li yıllarda başladı. 1984’te Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nü kazanarak başkente taşındı. Aynı yıl, Ankara’daki bir sanat evinde tiyatroya yeniden başladı ve mezuniyetinden sonra Türkiye turnesi yapan topluluklar sahneye çıktı. 1996’da Türk sinemasının yeniden doğuş filmi olarak gösterilen Eşkıya’da Kız Naci rolünü üstlendi. Takip eden yıl, kariyerinin halen hatırlanan rolü Saldıray olarak Bir Demet Tiyatro’da yeniden sahneye çıktı. 1998’de Yara filminde de rol aldıktan sonra, Vedat Özdemiroğlu ile beraber çalışarak 1999’da tek kişilik gösterilerle sahneye çıkmaya başladı. Tiyatro rollerinin yanı sıra pek çok film ve dizi de yer aldı. Karakter oyunculuğundaki üstün performanslarıyla pek çok önemli ödüle layık görüldü. 22. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde “Gölgeler ve Suretler” ve “Çoğunluk” filmlerindeki yardımcı erkek oyuncu rolleriyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü alan Settar Tanrıöğen 42. ve 43. SİYAD Ödülleri’nde “Vavien” ve “Çoğunluk” filmlerindeki performanslarıyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı ödüllerine uzandı. Ayrıca, 21. Altın Koza Film Festivali’nde “Yağmur-Kıyamet Çiçeği” filmiyle Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Tiyatro alanında da 20. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde “Nergis Hanım” oyunundaki başarılı performansıyla Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu (Dram) ödülünü kazandı. Başarılı sanat hayatına halen devam eden Tanrıöğen yakın zamanda bağımsız sinema yapımlarında ve dijital platform işlerinde seyirci karşısına çıkmaya devam etmektedir