Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hülya Avşar’dan Alper Gezeravcı paylaşımı: Ben geldim, seni bekliyorum

Türkiye’nin ilk astronotu Alper

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, gece saatlerinde uzaya fırlatıldı. Astronotumuzun uzaydaki ilk sözleri de Mustafa Kemal Atatürk‘ün ‘İstikbal Göklerdedir‘ sözü oldu. Gezeravcı’nın uzay yolculuğuna oyuncu ve şarkıcı Hülya Avşar da kayıtsız kalamadı.

Ünlü isim, Gezeravcı’ya sosyal medya hesabından seslendi.

Hülya Avşar'dan Alper Gezeravcı paylaşımı: Ben geldim, seni bekliyorum

T43 yaşında tecrübeli savaş pilotu Alper Gezeravcı’nın uzay yolculuğu herkesi heyecanlandırdı. Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın tarihi uçuşuna bir İsveçli, bir İtalyan ve bir İspanyol astronot da eşlik etti.

Tarihi ana saatler sayarken son anda ertelenmişti. Gezeravcı’nın uzaya gidişi 18 Ocak’ı 19 Ocak’a bağlayan gece gerçekleşti.

Hülya Avşar'dan Alper Gezeravcı paylaşımı: Ben geldim, seni bekliyorum - Resim : 1

İLK SÖZLERİ DUYGULANDIRDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın uzay yolculuğundaki ilk cümleleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir” sözü oldu. Gezeravcı dünyaya ve Türk milletine şu sözlerle seslendi, “Türkiye’nin insanlı ilk uzay misyonunda ilk Türk’ün uzaya adım attığı şu anda kelimelerime yüce Atamızın şu sözüyle başlamak istiyorum. Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dahiyane sözü ‘İstikbal göklerdedir’.”
Gezeravcı ayrıca sözlerini İngilizce’ye çevirerek de söyledi.

Hülya Avşar'dan Alper Gezeravcı paylaşımı: Ben geldim, seni bekliyorum - Resim : 2

HÜLYA AVŞAR KAYITSIZ KALAMADI

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Hülya Avşar, bu konuya kayıtsız kalamadı ve Mars temalı bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Hülya Avşar'dan Alper Gezeravcı paylaşımı: Ben geldim, seni bekliyorum - Resim : 3

“YOLUN AÇIK OLSUN”

Avşar, Alper Gezeravcı’yı etiketleyerek “Ben geldim, seni bekliyorum” notunu düştü. “Bu iş ‘Mars’ta biter” diyen ünlü şarkıcı, Alper Gezeravcı’ya “Yolun açık olsun” dileklerini iletti.

Hülya Avşar'dan Alper Gezeravcı paylaşımı: Ben geldim, seni bekliyorum - Resim : 4