Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay belediyesini kazanan AK Partili Öntürk: 15 ilçeyi de adil bir şekilde yöneteceğiz

31 Mart’tan önce gündemden
Hatay'da kazanan AK Partili aday Öntürk: 15 ilçeyi de adil bir şekilde yöneteceğiz

31 Mart’tan önce gündemden düşmeyen deprem bölgesinden Hatay’da kesin olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanlığını kazanan Cumhur İttifakı adayı Mehmet Öntürk, konteyner alanda kurulan AK Parti binası önünde toplanan vatandaşlara seslendi: 15 ilçenin 15’ini de adil bir şekilde yöneteceğiz ve buradan şunu yapacağız, bu kadim şehrin kardeşliğini birleştireceğiz inşallah. Bu memleket, bu ayrımcılardan kurtuldu, bugün tarihi bir gün…

6 Şubat depremlerinde büyük yıkıma uğrayan Hatay’da CHP’nin adayı Lütfü Savaş ile AK Parti’nin Adayı Mehmet Öntürk arasındaki yarış nefes kesti. Medeniyetler şehrinde kesin olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanlığı’nı AK Partili Mehmet Öntürk, kazandı. Böylece deprem bölgesi Hatay’da Büyükşehir Belediyesi, CHP’den AK Parti’ye geçmiş oldu. İlçelerde ise AK Parti 8, CHP 4, MHP 1, BBP 1 VE TİP adayı seçildi.

Cumhur İttifakı adayı Mehmet Öntürk, gece saatlerinde , AK Parti İskenderun İlçe Başkanlığı önünde bir araya gelen vatandaşlara hitabında herkese teşekkür etti.

45-copy.jpg

“ALLAH MİLLETİMİZDEN RAZI OLSUN”

Cumhur İttifakı olarak çok ciddi bir şekilde kenetlendiklerini belirten Öntürk, “Hatay, büyük bir afet yaşadı, yaşanan afette biz Cumhur İttifakı olarak yola çıktık, ‘Cumhur İttifakı’nın adayıyız ama Hatay’ı seven herkesi bu çatının altında bekliyoruz.’ dedik, elhamdülillah o şekilde oldu. Allah milletimizden razı olsun. Şimdi artık kolları çemreyip inşallah hızlı bir şekilde şu memlekette bizden medet bekleyen, görev bekleyen insanlarımızı bir an önce mahallesine, yuvasına, evine kavuşturmak.” ifadelerini kullandı.

“15 İLÇENİN 15’İNİ DE ADİL BİR ŞEKİLDE YÖNETECEĞİZ”

Yapamayacakları hiçbir şeyin sözünü vermediklerini dile getiren Öntürk, ne söyledilerse hepsini yerine getireceklerini, milletin hizmetkarı olduklarını vurguladı.

Hizmet ederken adaletten şaşmayacaklarının altını çizen Öntürk, “Samandağ’a da aynı hizmeti yapacağız, İskenderun’a da aynı hizmeti yapacağız, Kırıkhan’a da Defne’ye de aynı hizmeti yapacağız. 15 ilçenin 15’ini de adil bir şekilde yöneteceğiz ve buradan şunu yapacağız, bu kadim şehrin kardeşliğini birleştireceğiz inşallah. Bu memleket, bu ayrımcılardan kurtuldu, bugün tarihi bir gün.” şeklinde konuştu.

Diğer yandan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Büyükşehir seçimi hakkında, “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, doğrudan Hatay Valisi’nin müdahil olduğu bir usulsüzlük, bir milli irade gaspı söz konusudur” diye yazdı.