Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Haluk Levent ile Hasan Can depremzede şehit ailesine ev alacak

Ünlü sanatçı Haluk Levent

Ünlü sanatçı Haluk Levent ve Hasan Can Kaya, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in çadırda kalan ailesine ev alacaklarını duyurdu.

Haluk Levent ve Hasan Can depremzede şehit ailesine ev alacak

Pençe Kilit bölgesinde şehit olan Şehit Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Şerefoğlu mahallesindeki depremzede ailesine, baba ocağına acı haber ulaştı. Evsiz aileye şarkıcı Haluk Levent ev alacağının sözünü verdi.

KONSER VE GÖSTERİ GELİRLERİYLE EV DESTEĞİ

Haluk Levent sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu:

“Şehit Müslüm Özdemir’in ailesinin ev hakkı mevcut. Bu konuda Kahramanmaraş Valimiz sayın Ünlüer bizleri aydınlattı. Ama bizler de bir ucundan tutalım dedik. Bugün Bursa konserimin geliri ve Hasan Can Kaya kardeşimin 1 gösteri hasılatıyla birlikte haftaya annemize bir ev alacağız.”

‘DEPREMDE EV DE GİTTİ’

Özdemir ailesinin komşularından Nazire Keskin, yaşananlara üzüldüğünü dile getirerek: “Şehidimizin komşusuyuz. Annesiyle sürekli konuşurum ben, bugün yine konuştum. Çocuğun hayali ‘Evlenmeden önce size bir ev alacağım’ demiş. Bekardı, askere gitti, çok terbiyeli bir çocuktu, asil bir çocuktu. Evleri 2 katlıydı, amcaları üst katta oturuyordu, alt katta da bunlar oturuyordu. Depremde de ev gitti. Çadırda yaşıyorlardı.” açıklamalarında bulundu.

Komşularından Hatice Gülbuyruk ise konteyneri ısıtamadıkları için ailenin çadırda kaldığını söyleyerek, “Konteynerde soba kuramazlar. Mecbur çadırda kalacaklar başka çareleri yok. Eşyaları konteynere koydular ama ısıtamadıkları için çadırda kalıyorlar. Yani çaresizler.” dedi.