Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eylem Tok ‘telefonları almadım’ demişti! Flaş açıklama geldi “Elimden telefonum alındı”

Geçtiğimiz günlerde ATV motorunu

Geçtiğimiz günlerde ATV motorunu emniyet şeridinde durdurarak arızasını gidermeye çalışan 5 kişilik gruba çarpan Yazar Eylem Tok’un oğlu Timur Cihantimur 1 kişinin ölümüne neden oldu. Oğlunun araması üzerine kaza yerine gelen anne Eylem Tok’un yaralıların telefonlarını topladığı iddia edilmişti. Bu iddiayı reddeden anne Eylem Tok “Telefonları toplamadım doğru değil” demişti. Kazada yaralanan İbrahim Gümüş tüm gerçekleri anlattı. Telefon, ailenin şoförü tarafından emniyete teslim edildi.

 • Eyüpsultan’da meydana gelen Oğuz Murat Aci’nin hayatını kaybettiği ve yaralanan 4 kişiden biri olan İbrahim Gümüş kaza sonrası yaşadıkları şoku anlattı. 
 • Gümüş, “ O çok süratli ve hızlı olduğu için göremedi ve direk yapıştırdı. Ben sadece farları gördüm, sonrası yok bende. O anlara dahil pek bir şey hatırlamıyorum. Çünkü o esnada kafama darbe aldım. Sadece arabanın çok süratli olduğunu hatırlıyorum. Çarpmanın etkisiyle zaten biz savrulduk” dedi. 
 • Gümüş ayrıca, anne ve çocuğuna seslenerek, “Vicdanlı bir açıklama yapmaya çalışmışlar, madem o kadar vicdanlılar adaletimize, Türkiye Cumhuriyeti’ne teslim olsunlar” diye konuştu.
Eylem Tok 'telefonları aldığı' iddiasını yalanlamıştı! Flaş açıklama geldi "Elimden telefonum alındı" - Resim : 3
 • Eyüpsultan’da 1 Mart 2024 günü meydana gelen trafik kazasında arkadaşları ile ATV ile gittiği esnada arızalanması sonrası yol kenarında bekleyen Oğuz Murat Aci’ya lüks bir araç çarpmış, kaza sonrası lüks araç sürücüsü Timur C. olay yerine gelen annesi Yazar Eylem Tok ile birlikte Mısır’a kaçmıştı.
 • Kaza sonrası 1 kişi hayatını kaybetmiş 4 kişi de yaralanmıştı.
Eylem Tok 'telefonları aldığı' iddiasını yalanlamıştı! Flaş açıklama geldi "Elimden telefonum alındı" - Resim : 4

TELEOFONLARINI ALDI MI?

 • Oğlunun araması üzerine kaza yerine gelen anne Eylem Tok’un kazada yaralananların kimseye ulaşamaması için telefonlarını topladığı iddia edilmişti.
 • Tüm bu iddiaları reddeden Yazar Eylem Tok ise yaptığı açıklamada, “Ben olay yerinde insanların telefonlarını da toplamadım, bunlar doğru değil. Çok çok üzgünüm.” ifadelerini kullanmıştı.
Eylem Tok 'telefonları aldığı' iddiasını yalanlamıştı! Flaş açıklama geldi "Elimden telefonum alındı" - Resim : 5

KAZA SONRASINI ANLATTI

 • Kazadan yaralı olarak kurtulan İbrahim Gümüş, kaza sonrası yaşadığı şoku anlattı.
 • Aracın çok süratli olduğunu ve bizi göremeden çarptığını kaydeden İbrahim Gümüş, “Biz benzinimizi aldık dönüş yolundaydık. Araç arızalandı. Arızalanınca biz 3 tane ATV’yi emniyetli bir alana çektik. Sonra Oğuz abi dedi ki, karşıdan gelen görsün diye ATV’leri ters çevirip arkaya geçerek flaşörlerini yaktı. Görmemeleri imkansız. 4-5 tane araba geçti. Onlar yavaşladı, fark etti. Bir tanesi durdu, bir ihtiyacınız var mı diye sordu. Ama o çok süratli ve hızlı olduğu için göremedi ve direk yapıştırdı. Ben sadece farları gördüm, sonrası yok bende. O anlara dahil pek bir şey hatırlamıyorum. Çünkü o esnada kafama darbe aldım. Sadece arabanın çok süratli olduğunu hatırlıyorum. Çarpmanın etkisiyle zaten biz savrulduk. Görmemle vurması bir oldu zaten.” dedi. 
Eylem Tok 'telefonları aldığı' iddiasını yalanlamıştı! Flaş açıklama geldi "Elimden telefonum alındı" - Resim : 6

“TELEFONUMU ALDI YÜZÜNÜ HATIRLAMIYORUM”

 • Kaza sonrası yardım istemek için telefonunu çıkardığını fakat telefonunun elinden alındığını söyleyen Gümüş, “Daha sonra yardım istemek için telefonumu çıkarmıştım. Telefonu çıkardığım zaman şifremi hatırlayamadım. Yüz kilidiyle açmaya çalıştım, açıldı telefon. O sırada telefon benim elimden alındı. Kim olduğunu bilmiyorum. Çünkü etraf karanlıktı göremiyordum. Büyük ihtimalle aileden biri almıştır diye düşünüyorum. Ondan sonra telefonum alınıyor. Ben o etkide kalkıp arkadaşımı görünce telefonu unutuyorum. Gerisini de hatırlamıyorum.” dedi.

Eylem Tok 'telefonları aldığı' iddiasını yalanlamıştı! Flaş açıklama geldi "Elimden telefonum alındı" - Resim : 7

“ALO, SİZ KİMSİNİZ?”

 • Gümüş, konuşmasına şu şekilde devam etti:

Sonra teyzem telefonla beni arıyor. Beni aradıktan sonra telefona bir hanımefendi çıkıyor. ‘Siz kimsiniz, İbrahim nerde’ diye bir soru soruyor. O da ‘siz kimsiniz’ diye cevap veriyor. Teyzemde diyor ki ‘Ben teyzesiyim sen kimsin’ diyor. Sonra telefonu yüzüne kapatıyor. Sonrasında telefonun güvenliğe bırakılıp oradan alındığı söyleniyor. Ne olacağını bilmiyoruz ama adalete teslim olduktan sonra her şeyin açığa çıkacağını düşünüyoruz. Ben yardım ya da oraya gelen bir bayan sesini duymadım. Zaten yarı baygındım. Kazadan sonra bunları hatırlıyorum. Telefonum elimden alındı. Alındığını biliyorum. Telefonu çıkardım, telefon benim yanımdaydı çıkarıp yardım istemek için aramıştım. Ama işte söylediğim gibi telefonu elimden aldılar ne oldu bilmiyorum. O esnada ambulans daha gelmemişti.

Eylem Tok 'telefonları aldığı' iddiasını yalanlamıştı! Flaş açıklama geldi "Elimden telefonum alındı" - Resim : 8

“MADEM O KADAR VİCDANLILAR ADALETİMİZE, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE TESLİM OLSUNLAR”

 • Oradan geçen vatandaşların durup yardımcı olduklarını ifade eden Gümüş, “ Ambulansı aramışlar, ambulans gelene kadar bizi yatırmışlar. Ondan sonra olanları hatırlamıyorum. Onlar hakkında bana gelen bir bilgi yok. Açıkçası benim içimde bir acı var. Ben Oğuz abiyi abim gibi görüyordum. Vicdanlı bir açıklama yapmaya çalışmışlar. Kendilerini öyle göstermişler kendilerini. Madem o kadar vicdanlılar adaletimize, Türkiye Cumhuriyeti’ne teslim olsunlar. Bizim acımızı biraz dindirsinler. Bu basit bir kaza değil. Süratli bir şekilde bize vurdular. Biz hepimiz savrulduk. Ben kalktığımda yanımda kimseyi göremedim. Herkes bir tarafa savrulmuştu” şeklinde konuştu.
Eylem Tok 'telefonları aldığı' iddiasını yalanlamıştı! Flaş açıklama geldi "Elimden telefonum alındı" - Resim : 9

ADALET BAKANI’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

 • İstanbul Eyüpsultan’da arıza yaptığı için emniyet şeridine çekilen ATV’lere çarparak Oğuz Murat Acı’nın ölümüne neden olan 17 yaşındaki T.C. ve onu Mısır’a kaçıran annesi yazar Eylem Tok hakkında tutuklama kararı verildi.
 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuya ilişkin açıklama yaptı.
 • Bakan Tunç’un açıklamalarından öne çıkanlar: 

“18 yaşından küçük yani suça sürüklenen çocuk diyoruz şüpheliye. Olaydan sonra 2-3 saat içerisinde yurt dışına kaçtığı tespit edildi. Önce Mısır’a kaçtığı tespit edildi. Mısır adli makamları görüşmelerimiz devam ederken, İnterpol aracılığıyla şüphelilerin iadesi ile ilgili irtibata geçtik. Hem şüphelinin hem annesinin iadesi için ilgili belgeleri gönderdik. 

Eylem Tok 'telefonları aldığı' iddiasını yalanlamıştı! Flaş açıklama geldi "Elimden telefonum alındı" - Resim : 10

O süreçte Mısır makamları şahısların ABD’ye kaçtıkları ifade ettiler. Hemen aynı süreci ABD makamlarına ulaştırdık. Hem diplomatik yollardan hem de İnterpol vasıtasıyla iadelerini talep ediyoruz. Sürecin takipçisiyiz.”

TELEFONU EMNİYETE TESLİM ETTİ

 • Gelen son dakika bilgisine göre ise; Eylem Tok’un kaza sonrasında aldığı iddia edilen yaralının telefonu, ailenin şoförü tarafından emniyete teslim edildi.