Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da “Bakırköy Sahil-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar Kirazlı Metro Hattı” açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Büyükşehir Belediyesi acaba kaç adet metro hattı yaptı?

Nereye kadar metrobüs hattı uzadı, hiçbir şey duydunuz mu? Yok yapmaz ve yapamazlar. Sadece yalan.” dedi.

Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da “Bakırköy Sahil-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar Kirazlı Metro Hattı” açılış töreninde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 1

İşte açıklamalardan öne çıkanlar…

“TRAFİK SORUNUNU GÖREV BİLİYORUZ”

 • İstanbul’un ulaşımını rahatlatacak bir projenin açılışını gerçekleştirmek için bir aradayız. Metro ve raylı sistem seferberliğimizi hız kesmeden sürdürüyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 2
 • Neredeyse 1,5 asır boyunca şehrimize hizmet etmiş bu eseri, tekrar ayağa kaldırdık. İstanbul’un giderek ağırlaşan trafik sorununu görev biliyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 3

“KAÇ TANE METRO YAPTILAR?”

 • 5 yıl geçti 5 yıl, Büyükşehir Belediyesi acaba kaç adet metro hattı yaptı? Nereye kadar metrobüs hattı uzadı, hiçbir şey duydunuz mu? Yok yapmaz ve yapamazlar. Sadece yalan. İstanbul’un hayatına metrobüsü kazandıran kim AK Parti Ak Belediyecilik. Aynı şekilde bütün metro hatlarını yapan yine AK Parti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 4

“ELBETTE BURADA DURMAYACAĞIZ”

 • Bu duvarlardaki hani ‘Tam ileri’ diyor ya şimdi ona ‘Tam ileri yolun açık olsun’ demek lazım.
 • Uzunluğu 8,4 kilometre olan, günlük 1 milyon yolcu kapasiteli hattımızın üzerinde 7 istasyon bulunuyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 5
 • Metro hattımızın önümüzdeki 25 yıllık süreçte ekonomimize 6 milyar doların üzerinde kazanç sağlayacağı hesaplanıyor. Bugünkü açılışımızla birlikte İstanbul’da tamamlanan raylı sistem ağlarının uzunluğunu 348 kilometreye çıkarıyoruz.
 • Elbette burada durmayacağız, halen yapım aşamasında iki önemli metro hattımız daha var. İstanbul Havalimanı, Arnavutköy, Halkalı ile Altunizade, Çamlıca Camii, Bosna Bulvarı metro hatlarındaki çalışmalar devam ediyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 6

“İSTANBUL’A ESER KAZANDIRMAK GURURDUR”

 • Biri 31,5 kilometre diğeri 4,5 kilometre uzunluğundaki bu iki projemizi de en kısa sürede tamamlayarak şehrimizin istifadesine sunacağız.
 • Böylece İstanbul’un raylı sistem uzunluğu 384 kilometreyi bulacak Bakırköy sahil Bahçelievler, Güngören, Bağcılar, Kirazlı metro hattının ülkemize milletimize şehrimize ve sizlere hayırlı olmasını diliyorum.
 • Ulaştırma bakanlığımızın yanı sıra yüklenici firmalarımızı mühendisinden, işçisine projede emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum. Bu hattı kullanacak İstanbullu kardeşlerime şimdiden hayırlı, güvenli, huzurlu, konforlu yolculuklar temenni ediyorum.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 7
 • Aziz kardeşlerim İstanbul şehirlerden bir şehir değildir. İstanbul bizim için aşktır, sevdadır, tutkudur. Bu Şehir aynı zamanda Türkiye’nin en büyük değeri, en büyük hazinesidir. İstanbul’a hizmet etmek İstanbul’un hizmetkarı olmak İstanbul’a eser kazandırmak açık söylüyorum bizim için şereftir onurdur bahtiyarlıktır.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 8

“BIRAK ŞEHRİ KAYAĞA GİT”

 • Yarım gün mesaiyle İstanbul yönetilmez. Bırak bu şehri kayağa git.
 • CHP’nin güdümündeki ideolojik çevrelerin her türlü engelleme çabalarına rağmen bu yatırımları şehrimize kazandırdık. İstanbul’a karşı mesuliyetimizin bilinciyle 2019’dan sonra da İstanbul’u kaderine terk etmedik.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 9
 • CHP’nin takoz siyasetine boyun eğip Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yapmasaydık bugün durum çok daha kötü olurdu. E Bunlar ne diyorlardı gerek yok… E peki Niye kullanıyorsun? Kullanma. Fakat biz isteseler de istemeseler de insanoğluna hizmet için varız.
 • Kardeşlerim İstanbul’u fetret devrinden kurtarmak için önümüzde tarihi bir fırsat var. 31 Mart seçimlerinin İstanbul için bir kader ve karar seçimi olduğu anlaşılıyor. Bu Şehirde yaşayan, meselelere vicdan penceresinden bakan herkes artık şu gerçeği görebiliyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 10
 • İstanbul’u tahliye vazifesi olarak gören, yapacak başka işi olmadığı vakitlerde burayla ilgilenen zihniyetin şehri layıkıyla yönetmesi mümkün değildir. Çünkü İstanbul maddi ve manevi kendisi dışında gül koklanmasına tahammülü olmayan bir şehirdir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 11

“650 BİN KONUTUN DÖNÜŞÜMÜNÜ SAĞLAYACAĞIZ”

 • Önümüzdeki 5 yıl boyunca 650 bin konutun dönüşümünü sağlayarak inşallah şehrimizi depreme daha dayanıklı hale getireceğiz. İstanbul’un bir an önce sağlıksız yapı stokunu yenilemesi ve depreme hazırlanması gerekiyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 12
 • Trafik, İstanbullu kardeşlerim için artık sorundan öte zulüm haline geldi. Bir sonraki adımda inşallah karayolu ağırlığıyla raylı sistem ağırlığını eşitlemiş olacağız. Dolayısıyla raylı sistem uzunluğunu 2029 yılına kadar 650 kilometrenin 10 yıl sonra da 1000 kilometrenin üzerine çıkaracağız.
 • Böylece Beylikdüzü’nden Avcılar’dan metroya binen bir İstanbullunun boğazın altından geçerek Söğütlüçeşme’ye kadar güvenle metro konforunda ulaşmasını temin edeceğiz. Deniz ulaşım payını üç yeni hat ile iki kat artıracağız.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy-Kirazlı metro hattının açılışında açıklamalarda bulundu - Resim : 13
 • İstanbul’un iki yakasına iki büyük tünel yaparak ulaşımı rahatlatacağız. Ortalama yolculuk süresi 64 dakikadan 39 dakikaya düşürerek trafiği bir sorun olmaktan önemli ölçüde çıkaracağız.
 • Rabbim yolumuzu bahtımızı açık etsin diyorum. İstanbullu kardeşlerimin tercihinin hizmetten eserden Cumhur İttifakı’nın gerçek belediyecilik vizyonundan yana olacağına yürekten inanıyorum.

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT