Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ali Yerlikaya AK Parti İstanbul Belediye Başkanı adayı mı?

Ali Yerlikaya AK Parti

Ali Yerlikaya AK Parti İstanbul Belediye Başkanı adayı mı? Göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirdiği operasyonlarla gündeme gelen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya‘nın, AKP’nin İBB adayı olacağı iddia ediliyor. Yerlikaya’nın yakın kaynakları, İçişleri Bakanı’nın görevine devam edeceğini, kesinlikle aday olmayacağını söylese de Yerlikaya doğrudan bir açıklama yapmadı. Ayrıca aldığı kamu ihaleleriyle dikkat çeken ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen büyük bir sermaye grubunun da Ali Yerlikaya‘nın adaylığını desteklediği ve süreçte yanında olacağı belirtiliyor.

31 Mart 2024 yerel seçimler için tarih yaklaşırken AK Parti kulislerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için sürpriz bir isim konuşuluyor.  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya‘nın AK Parti’den İBB başkan adayı olabileceği iddiaları konuşulmaya başlandı. 

SUÇ VE TERÖR ÖRGÜTLERİNE YÖNELİK BAŞARILI OPERASYONLAR

Kulislerde Ali Yerlikaya‘nın Bakanlık koltuğundaki ilk 6 aylık süreçte suc örgütleri, terör orgutlerı ve çıkar gruplarına karsı sergilediği başarılı icraatın muhalif kitlelerde de karşılık bulduğu için isminin öne çıkarılabileceği konuşuluyor.

AK Parti İstanbul Belediye Başkanı adayı Ali Yerlikaya (Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak) mu? Kulislerde Erdoğan’ın o ismi düşündüğü söyleniyor…