Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti yerel seçim manifestosunu açıkladı! 8 başlıkta yol haritası

Yerel seçim için geri

Yerel seçim için geri sayım tam gaz devam ediyor… AK Parti seçimleri için kolları sıvarken kampanya çalışmaları kapsamında seçim beyannamesinin son hali veriliyor. Seçim manifestosunda 8 önemli başlığın yer aldığı aktarıldı. Manifestodaki uzun zaman içinde yürütülmesi planan uygulamalarda, ekonomi ve kültür başta olmak üzere her noktada yaşam kalitesini artıracak proje ve yaklaşımlar gözden kaçmıyor.

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başta Ankara, İzmir, Antalya, Adana benzeri büyükşehirler olmak üzere 48 şehrin belediye başkan adaylarını duyuracağı 15 Ocak öncesi Genel Merkez’de yoğun mesai yapıyor.

113

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 2

SON BİR ANKET

20 ilin belediye başkan adayı henüz kesinleşmezken Erdoğan’ın, aday konusunda kararsız kaldığı illerde son kez bir anket çalışması başlattığı öğrenildi.

213

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 3

3 AYRI ADAY AÇIKLAMA PROGRAMI

Erdoğan’ın ocak sonuna kadar İstanbul, Ankara ve İzmir’in ilçe belediye başkanlarını üç ayrı programla açıklayacağı; şubat ayı içerisinde her il ve ilçede ayrıca proje toplantıları düzenleneceği öğrenildi.

313

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 4

8 BAŞLIKTA YEREL SEÇİM MANİFESTOSU

AK Parti’de, yerel seçimlere yönelik kampanya çalışmaları kapsamında seçim beyannamesine son şekli veriliyor. Beyannameye yazımın yüzde 80’nini aşkın bitti.

413

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 5

Beyannamenin giriş kısmında yaklaşık 20 sayfalık bölümünde AK Parti Genel Başkanı ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği genel persepektif vizyonda yer alacak. Ayrıca beyanname 8 başlıktan oluşacak.

513

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 6

Bu başlıklar arasında “Yerel Yönetimler Vizyonu, Güvenli ve Dirençli Şehirler, Katılımcı Belediyecilik, Kültürel Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik, Çevre Dostu Belediyecilik, Hizmet Belediyeciliği ve Şehir Ekonomisi.” yer alacak.

613

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 7

AK Parti, 15 Ocak pazartesi günü ATO Congresium’da 17 si Büyükşehir olmak üzere 48 il adayını açıklayacak. Türkiye Yüzyılı şehirleri için gerçek belediyecilik ismiyle hazırlanan seçim beyannamesi daha sonra partinin yeni konferans salonunda düzenlenecek ayrı programla açıklanması bekleniyor.

713

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 8

Öte yandan AK Partinin ilçeler dâhil 1300 adayı için ayrı bir tören hazırlığı içinde olduğu öğrenildi. Şölen havasında yapılması beklenen bu programın da Ankara Kapalı Spor Salonunda düzenlenmesi öngörülüyor.

813

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 9

ŞEHİRLERİN KÜLTÜRLERİ YAŞATILACAK

Beyannamede şehirlerin kültürleri ele alınacak. Her ilin kimliğine özgü kavramlar ön plana çıkarılacak. Mahalle kültürünün önemine vurgu yapılacak.

913

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 10

AK Parti belediyeciliğini bir üst düzey aşamaya çıkarmak için içeriğinde birçok vaat yer alacak. Şehirler gayrimenkul odaklı zenginleşme aracı olmaktan çıkartılacak, insanın kültürel ve ekonomik üretkenliğinden kaynaklanan katma değerle güçlenen mekânlar haline getirilecek.

1013

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 11

Hazırlanacak planlar uzun vadeli olacak. Şehirler için kültür ve ekonomi başta olmak üzere her alanda hayat kalitesini yükseltecek yaklaşımlar geliştirilecek. Depreme karşı dirençli şehir vurgusunun yanı sıra yatay mimariye dikkat çekilecek.

1113

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 12

1213

AK Parti'nin yerel seçim manifestosu! 8 başlıkta yol haritası - Resim: 13

1313