Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti İstanbul adaylarını açıklıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın duyuracak

AK Parti’nin İstanbul adayı

AK Parti’nin İstanbul adayı yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulacak. Toplantıda, 12 büyükşehir ile 16 ilin belediye başkan adaylarının da açıklanması planlanıyor.

AK Parti'nin İstanbul adayı belli oluyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın açıklayacak
  • AK Parti’de 31 Mart yerel seçimleri için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. 
  • İstanbul ve Ankara başta olmak üzere aday olacak isimler merakla bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURACAK

  • İstanbul adayı, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulacak. Aday tanıtım toplantısında 12 büyükşehir ile 16 ilin belediye başkan adaylarının açıklanması planlanıyor.
  • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali ihsan Yavuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Ocak’ta AK Parti’nin Ankara’da yeni yaptığı binada düzenlenecek programla, kalan büyükşehir ve illerin tamamı ile seçim beyannamesini açıklayacağını söyledi.

24 İLDE MHP ADAY ÇIKARTMAYACAK

  • Yavuz, MHP ile tamamladıkları görüşmelerin detaylarını da paylaştı.
  • 13 toplantı yaptıklarını aktaran Yavuz, “İlkeleri doğru koyalım diye uğraştığımız için böyle. 5 ilde MHP adayını destekleyeceğiz. 24 ilde MHP aday çıkartmayacak, bizim adayımızı destekleyecek. 22 ilde de karşılıklı rekabet edeceğiz.” dedi.
  • AK Parti, Cumhur İttifakı’nın diğer ortaklarıyla da görüşmelerini sürdürüyor.
  • Demokratik Sol Parti ve Büyük Birlik Partisi heyetleri ayrı ayrı AK Parti Genel Merkezi’nde ağırlandı. AK Parti heyeti Yeniden Refah Partisi’ni de ziyaret etti.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın aday listesi merak ediliyorç Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının kim olacağı konuşuluyordu. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için karar verildiği öğrenildi.

SON DAKİKA: AK PARTİ İBB ADAYI MURAT KURUM OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin İstanbul ve Ankara’da kimi aday göstereceği merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Haliç Kongre Merkezi’nde açıklayacağı 12’si büyükşehir, 28 belediye başkan adayından biri de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak. Bu ismin eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olacağı kulislere yansırken öğrenilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurum’a adaylığını tebliğ etti.

AK PARTİ’NİN İSTANBUL ADAYI MURAT KURUM KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Haliç Kongre Merkezi’nde açıklayacağı 12’si büyükşehir, 28 belediye başkan adayından biri de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak. Bu ismin eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olacağı kulislere yansırken edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuruma’a adaylığını tebliğ etti.

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı için yarın gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasına çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12’si büyükşehir olmak üzere 28 belediye başkan adayını İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek toplantıda açıklayacak.

Açıklanacak isimler arasında İstanbul adayının da olması toplantıya dikkatleri daha da artırırken bu ismin kulislere yansıdığı gibi Murat Kurum olması bekleniyor. Edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul adaylığını Kurum’a tebliği etti.

MURAT KURUM KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

1976 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı.1999 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını Okan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Kentsel Dönüşüm üzerine 2017 yılında tamamladı.