Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

WhatsApp, Telegram ve Zoom’a çelme attı: On binlerce kişi eklenebilecek!

Meta’ya ait mesajlaşma platformu

Meta’ya ait mesajlaşma platformu WhatsApp, üç yeni özelliğini birden duyurdu. Şirketin milyarder CEO’su Mark Zuckerberg’in yaptığı açıklama ile dünyanın en popüler mesajlaşma ağı WhatsApp’a topluluk, anket ve bir yeni güncelleme daha geldi. Bu özellikler tüm kullanıcılara sunuldu bile! İşte yeni özelliklerin dikkat çeken detayları…

WhatsApp'tan Telegram ve Zoom'a çelme: On binlerce kişi eklenebilecek!

WhatsApp, Instagram ve Facebook’un çatı şirketi Meta’nın kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp’a gelen üç yeni özelliğin duyurusunu yaptı. Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Zuckerberg, nihayet herkesin kullanımına sunulan yeni özellikler hakkında önemli bilgiler verdi. Bu özellikler, topluluk oluşturma, anket yapma ve 32 kişiyle görüntülü konuşma. Peki, WhatsApp’ın yeni özellikleri nasıl kullanılıyor?

WHATSAPP TOPLULUKLAR HERKESE SUNULDU

WhatsApp, Telegram ve Zoom’a çelme attı: On binlerce kişi eklenebilecek!

Mark Zuckerberg’in paylaştığı ilk yeni WhatsApp özelliği ‘topluluklar’. Sonunda herkes ilgili grupları tek bir yerde bir araya getirmek için alt grupları ve büyük bir duyuru kanalını destekleyerek bir topluluk oluşturabilir. Yani topluluklar aslında grupları içine alan daha büyük grup olarak düşünülebilir. Örneğin, bir okul için WhatsApp’ta topluluk açılabilir ve okuldaki sınıflar için ayrı ayrı WhatsApp grubu kurulabilir.

Bununla birlikte, WhatsApp gruplar için katılımcı sayısı sınırını 512’den 1024’e çıkardı. Yani bir grupta artık en fazla 1024 kişi olabilecek. Topluluklarda ise 21 farklı grup bir araya gelebilecek. Böylece WhatsApp’ta bir topluluk içinde 21 farklı gruptan toplamda 21 bin 504 kişi bulunabilecek! Bu sayı oldukça muazzam! WhatsApp bu yönüyle binlerce katılımcıyı barındırabilen Telegram’ın büyük gruplarına rakip oldu. Bu arada, Telegram’ın büyük grupları olarak gösterilen ‘kanallar’da ise katılımcı sayısının üst sınırı 200 bin. 

WHATSAPP GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMADA DEVRİM! 

Mark Zuckerberg aynı zamanda görüntülü görüşmelerde kişi sayısını da artırdı. WhatsApp’ta artık görüntülü görüşmeler en fazla 32 kişiyle yapılabiliyor. Bir süredir beta test programında olan bu özellik artık tüm kullanıcılara sunulmuş oldu. Bu özellik ile WhatsApp, pandemi döneminde önemi artan video konferans uygulamalarına rakip olduğunu gösterdi. 

WhatsApp her kullanıcının derdine derman olacak! Artık grupla uğraşmak yok

WhatsApp’ta karışıklığa son! Yeni özellik herkesin çok hoşuna gidecek

ANKET OLUŞTURMA ÖZELLİĞİ GELDİ

Bir süre önce, bazı beta test kullanıcılarına sunulan anket özelliği artık tüm WhatsApp kullanıcılarına sunuldu. Artık sohbetlerde herkes anket oluşturabilecek. Kullanıcılar, gerek bireysel gerek sohbetlerinde anket yaparak karşısındaki kişi ya da kişilerin fikrini daha işlevsel şekilde alabilecek. WhatsApp anketleri özellikle gruplarda yapılan oylamalar için işe yarayacak. 

Bu özellikler, küresel kullanıma sunulmuş olsa bile hesabınıza hemen ulaşmayabilir. Bu nedenle WhatsApp’ı açtığınızda bu özellikleri kullanamadığınızı fark ederseniz endişe etmeyin, birkaç gün içinde platform size de özelliği sunacaktır.