Çarşamba, Ekim 4, 2023

Ünlü ekonomist Korhan Berzeg’den ses seda yok! Arama alanı genişletiliyor

17 Haziran sabahı Balıkesir’in Gönen ilçesinde köpeğiyle çıktığı yürüyüşte kaybolan ve bir daha da haber alınamayan ünlü ekonomist Korhan Berzeg‘den ses seda yok! Arama-kurtarma çalışmalarının büyük bir titizlikle devam ettiği Gönen’de çalışma alanı genişletiliyor. İşte detaylar…

Ünlü ekonomist Korhan Berzeg'den ses seda yok! Arama alanı genişletiliyor

Korhan Berzeg’i arama çalışmalarının 22. gününde ekipler, bölgedeki su kuyuları ve dere yataklarına yoğunlaştı. JAK ve GÖNDAK ekiplerinin yanı sıra Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile AFAD’a bağlı Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer Tehditler (KBRN) ekibi de çalışmalara katıldı.

Ünlü ekonomist Korhan Berzeg'den ses seda yok! Arama alanı genişletiliyor - Resim : 1

Ekipler, Gönen ilçesi Armutlu Mahallesi kırsalında bulunan 10 açık su kuyusu ve Gönen Çayı başta olmak üzere bölgedeki akarsu çevrelerinde arama yaptı.

Ünlü ekonomist Korhan Berzeg'den ses seda yok! Arama alanı genişletiliyor - Resim : 2

AFAD’a bağlı KBRN ekipleri halatlarla su kuyularına inip, Berzeg’e ait biyolojik bir iz aradı. UMKE ve diğer arama kurtarma ekipleri de Gönen Çayı başta olmak üzere bölgedeki akarsu kıyılarında arama çalışması yaptı.

Ünlü ekonomist Korhan Berzeg'den ses seda yok! Arama alanı genişletiliyor - Resim : 3

ÇALIŞMA ALANI GENİŞLETİLİYOR

Ekiplerin 10 açık su kuyusu ve akarsu çevrelerinde yaptığı arama çalışmalarından herhangi bir sonuç alınamadı.

Balıkesir’de kaybolan Mehmet Şimşek’in hocası Korhan Berzeg için komşuları endişeli

Kırsal alanda, 50 kişilik bir ekip ile arama kurtarma çalışmaları genişletilerek sürüyor.

Ünlü ekonomist Korhan Berzeg'den ses seda yok! Arama alanı genişletiliyor - Resim : 5

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Korhan Berzeg olayında bizim Gönen Belediyesi olarak arkadaşlarımız ile birlikte şu anda orada arama çalışması yapan jandarma ekibi, AFAD ekibi bir de bizim GÖNDAK ekibimiz tabi bu ekip bir haftadır anladığım kadarıyla daha da fazlalaştı, biz de bu arkadaşlara destek vermeye çalışıyoruz ama dediğim gibi olay ile alakalı devletimizin kurumları çalışıyor. Onların bilgileri dahilinde biz de o ekiplere destek vermeye çalışıyoruz Gönen Belediyesi olarak. İnşallah yakın bir zamanda iyi bir haber alınır diye düşünüyoruz ama yorum da çok fazla işte bu yorumların da çalışan arkadaşları etkilediğini düşünüyorum ama inşallah bu yorumlar çok arkadaşlarımızı etkilemeyecek şekilde kısaltılırsa biz de sevineceğiz ve arkadaşlarımızın işlerinin daha kolay olacağını düşünüyorum.”

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR