Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ümraniye’de patlama: Çok büyük ses çıktı, bomba zannettik

Ümraniye’de yer altı kablolarında

Ümraniye’de yer altı kablolarında çıkan yangınla beraber sıkışan gazın etkisiyle patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle rögar kapağı havaya uçarken yolda göçük meydana geldi. Olaya tanıklık eden Kazım Kolla, “Gümbürtü çıktı, bir patlama oldu. Çıktık dışarıya dumanlar çıkıyor. Bomba patladı zannettik” diye konuştu.

Ümraniye’nin Cemil Meriç Mahallesi, Muşmula Caddesi’nde öğle saatlerinde yer altında patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle rögar kapağı havaya uçtu, yolda göçük oluştu.

.jpg

İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri ile doğalgaz ve elektrik bakım ekipleri sevk edildi. Caddedeki rögar kapaklarında ölçüm yapan doğalgaz ekipleri herhangi bir kaçağa ve şüpheli duruma rastlamadı.

00.jpg

Doğalgaz ekipleri, yer altındaki elektrik ya da internet kablolarındaki yangının, sıkışan gazın etkisiyle patlamaya neden olduğunu düşündüğünü aktardı.

‘BOMBA PATLADI ZANNETTİK’

Ekipler caddenin bir bölümündeki elektriği keserek incelemelerini sürdürdü. Patlama yaşanan alanın çevresine ekipler tarafından güvenlik şeridi çekildi.

00000.jpg

Çevre sakinlerinden Kazım Kolla, “Gümbürtü çıktı, bir patlama oldu. Zannettik bir yerde bir şey oldu. Çıktık dışarıya dumanlar çıkıyor. Rögarın kapağı yan tarafta. Allah’tan kimseye bir şey olmadı. Yerlerden duman çıkıyordu. Dışarı fırladık, çok büyük ses çıktı, bomba patladı zannettik” dedi.