Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tesla’dan indirim

Elon Musk’ın CEO’su olduğu

Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ABD’de bazı Model Y araçlarının fiyatlarını 29 Şubat’a kadar aşağı çekti. Otomobil devi, daha önce de satışlarını artırmak için fiyat indirimlerine gitmişti.

Tesla'dan yeni indirim kararı

Elektrikli otomobil devi Tesla, Model Y’nin bazı versiyonlarının Almanya’daki satış fiyatlarını düşürmesinin ardından ABD’deki bazı Model Y otomobillerinin fiyatlarını da geçici olarak düşürdü.

Tesla’nın internet sitesinden yapılan duyuruda, yeni Model Y arkadan çekişli ve Uzun Menzilli model fiyatlarının 29 Şubat’a kadar olan teslimatlarda indirime gireceği ve bu fiyatın 1 Mart’ta 1000 dolar veya daha fazla artacağı kaydedildi.

Model Y arkadan çekişli ve Model Y Uzun Menzilli modellerinin fiyatlarını 1000 dolar azaltarak 42 bin 990 dolar ve 47 bin 990 dolara düşüren Tesla, sırasıyla yüzde 2,3 ve yüzde 2’lik bir indirime gitmiş oldu.

Duyuruya göre Model Y Performance versiyonunun ve diğer modellerin fiyatları değişmedi.

KIZILDENİZ’DEKİ SALDIRILARIN ARDINDAN İNDİRİM YAPMIŞTI

Tesla, Kızıldeniz’deki saldırıların nakliyede aksamalara yol açmasının ardından Berlin fabrikasındaki otomobil üretiminin çoğunun parça eksikliği nedeniyle askıya alınmasının ardından geçen ay Almanya’daki Model Y otomobillerinin fiyatlarını da düşürmüştü.

Ocak ayında Tesla, kod adı “Redwood” olan yeni nesil elektrikli aracının üretimine odaklandığı için bu yıl satışların “önemli ölçüde daha düşük” olacağı uyarısında da bulunmuştu.

Son fiyat indirimlerinin, bir yıldan uzun bir süre önce başlayan fiyat savaşı nedeniyle zaten zarar gören Tesla’nın marjlarını daha da olumsuz etkilemesi bekleniyor.

İndirimler, Tesla’ya yönelik talebin düştüğü ve 2023’ün son çeyreğinde dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi olarak Tesla’yı geride bırakan Çinli BYD tarafından üretilenler gibi giderek artan sayıda ucuz elektrikli araçla artan rekabete hazırlandığı bir dönemde geldi.