Cumartesi, Eylül 23, 2023

Tahıl Koridoru Anlaşması! Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Putin ile görüşecek

Rusya’nın çekildiği Tahıl Koridoru Anlaşmasında kritik gün geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi’de bir araya gelecek. Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Erdoğan’ın Putin’i Tahıl Anlaşması’na döndürebilecek tek lider olduğunu söylemişti.

Tahıl Koridoru Anlaşması'nda kritik gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Putin ile görüşecek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’in davetine icabetle, bugün Soçi’ye gidecek.

GÜNDEM MADDESİ TAHIL KORİDORU

Erdoğan’ın, Rus mevkidaşıyla yapacağı görüşmelerde, Türkiye-Rusya ikili ilişkileri tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, güncel küresel ve bölgesel konular hakkında fikir alışverişinde bulunulacak. Ancak en önemli gündem maddesi Tahıl Koridoru olacak.

Putin’den tahıl koridoruna dönüş sinyali: Şartlar yerine getirilirse geri dönebiliriz

FİDAN LAVROV İLE GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Erdoğan’ın ziyareti öncesinde Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Moskova’da bir araya gelmişti.

İki liderin görüşmelerinde konuyu daha “stratejik” çerçeveden ele alması öngörülüyor. Dünyanın merakla beklediği zirvede Rus gazının Türkiye üzerinden Avrupa’ya aktarılması projesi de gündeme gelecek.

Son Dakika: Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan Rusya’da tahıl anlaşması mesajı! Yoğun çaba gösteriyoruz

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

Erdoğan ile Putin, Suriye ve Ukrayna savaşı dahil bölgesel gelişmeleri de değerlendirecek.

Rusya ile Ukrayna arasında yapılan esir takasının da gündeme gelmesi bekleniyor.

Tahıl Koridoru Anlaşması'nda kritik gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Putin ile görüşecek - Resim : 3

“ERDOĞAN, PUTİN’İN ANLAŞMAYA DÖNMESİNİ SAĞLAYABİLECEK TEK LİDER”

Öte yandan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, “Ukrayna, Putin’in Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması’na dönmesi için Erdoğan ile koordinasyon halinde. Erdoğan da bu konuda Zelenskiy ile koordinasyon içinde. Bu karşılıklı çıkar. Erdoğan, Putin’in anlaşmaya dönmesini sağlayabilecek tek lider” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR