Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SMA hastaları dikkat! SMA tedavisinde müjde: Dünyada bir ilk

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sancaktepe Şehir Hastanesi’nin açılışında açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, yapımı devam eden hastanede, SMA gibi nadir hastalıkların tedavisinde ilk defa kişiye özel üretim ve uygulamanın yapılacağını belirtti.

Bakan Koca'dan SMA tedavisinde müjde: Dünyada bir ilk
  • Türkiye’nin en büyük kapasiteli şehir hastanesinin Sancaktepe’de yapıldığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “SMA gibi nadir hastalıkların tedavisinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu anlamda nadir hastalıklar için gen ve hücre terapi hastanesi de kişiye özel hem üretim hem de uygulamanın yapılacağı bir hastane olacak” dedi.
Bakan Koca'dan SMA tedavisinde müjde: Dünyada bir ilk - Resim : 1
  • İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde inşaatı devam eden şehir hastanesinde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu an faaliyetlerine devam eden 24 şehir hastanesinin bulunduğunu, 14 şehir hastanesinin de yapımının sürdüğünü ifade ederek Muğla, Malatya ve Van’da da yapılacak hastanelerle birlikte bütün büyük şehirlerde şehir hastanesinin olacağını söyledi.
Bakan Koca'dan SMA tedavisinde müjde: Dünyada bir ilk - Resim : 2
  • İstanbul için düşünülen ilave 3 şehir hastanesinin daha bulunduğunu kaydeden Koca, Türkiye’nin en büyük kapasiteli şehir hastanesinin inşaatı süren Sancaktepe Şehir Hastanesi kompleksi olduğunu belirtti.
Bakan Koca'dan SMA tedavisinde müjde: Dünyada bir ilk - Resim : 3
  • Koca, 4 bin 100 yatak kapasiteli hastanenin bitişiğindeki 1008 yataklı Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin de entegre edilmesiyle toplam 5 bin 108 yataklı sağlık kampüsüne dönüşeceğini anlattı.
Bakan Koca'dan SMA tedavisinde müjde: Dünyada bir ilk - Resim : 4

SMA İÇİ MÜJDE: DÜNYADA BİR İLK

  • Koca, Sancaktepe’de havaalanı ve pist olmasının avantajıyla burada ilk kez gen hücre terapi hastanesi yapacaklarını belirterek şunları söyledi:

SMA gibi nadir hastalıkların tedavisinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu anlamda nadir hastalıklar için gen ve hücre terapi hastanesi de kişiye özel hem üretim hem de uygulamanın yapılacağı bir hastane olacak. Yani burada ilk defa hem kişiye özel üretim ve uygulamanın yapıldığı hem de ruhsatının dijital olarak düzenlendiği bir hastaneden bahsediyorum. Dijital ruhsatlamanın yapılmasıyla ilgili de dünyada bir ilk olduğunu söylemek istiyorum.