Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sanatçı Cengiz Kurtoğlu’nun 1 yıl 9 ay hapsi istendi

Gittiği doğum günü partisinde

Gittiği doğum günü partisinde bir kişiyi darbettiği iddiasıyla yargılanan sanatçı Cengiz Kurtoğlu hakkında savcılık, 1 yıl 9 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. 

Kurtoğlu’nun tutuksuz yargılandığı davada taraflar süre isterken Kurtoğlu duruşmanın ardından ‘’Duyanlara, duymayanlara’’ diyerek adliyeden ayrıldı.

Cengiz Kurtoğlu’na 1 yıl 9 aya kadar hapis talebi

Arkadaşının doğum günü partisinde tanıştığı Mustafa Can’ı sanatçı olan arkadaşlarına hakaret içerikli eleştirilerde bulunduğu iddiasıyla darp ve hakaret ettiği öne sürülen şarkıcı Cengiz Kurtoğlu’nun yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Cengiz Kurtoğlu ve tarafların avukatları hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan sanık Kurtoğlu, söz konusu doğum günü partisi davetlilerinin arasında Cem Yılmaz, Hakan Altun gibi ve spor dünyasından insanların da olacağının söylendiğini ancak beklediği gibi olmadığını belirtti.

Cengiz Kurtoğlu’na 1 yıl 9 aya kadar hapis talebi - Resim : 1

“UNLARIN HİÇBİRİ SANATÇI DEĞİLDİR, TÜRKİYE’NİN TEK SANATÇISI CİGULİ’DİR’ DEDİ’’

Kurtoğlu savunmasında şunları dile getirdi:

“Nereli olduğu, nereli olduğum ifade edildiği sırada konu Orhan Gencebay’a geldi. Müşteki özellikle yüzüme bakarak Gencabay ile ilgili ‘Samsun çingenelerinden’ dedi.

Bu sözü kullandı, daha sonra konuyu İbrahim Tatlıses’e ve Ümit Besen’e getirdi. Tansiyon orada yükseldi. Sonra da ‘Bunların hiçbiri sanatçı değildir, Türkiye’nin tek sanatçısı Ciguli’dir’ dedi. Sonrasında sözlü olarak karşılıklı bir takım tartışmalar oldu.

Cengiz Kurtoğlu’na 1 yıl 9 aya kadar hapis talebi - Resim : 2

“BEN SADECE ŞAHSI ELİMLE İTTİM”

Karşılıklı bağrışlarımız oldu ancak ben müştekiye karşı herhangi bir hakaret etmedim. Fiziksel bir temasım da olmadı, ikimiz de alkollüydük. Ben sadece şahsı elimle ittim, elimde herhangi bir cisim yoktu. Bu nedenle müştekiye bıçakla vurduğum iddiasını kabul etmiyorum. Amacım da şahsa vurmak değildi.”

Cengiz Kurtoğlu’na 1 yıl 9 aya kadar hapis talebi - Resim : 3

1 YIL 9 AYA KADAR HAPİS TALEBİ

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanık Kurtoğlu’nun haksız tahrik altında ‘basit yaralama’ ve ‘hakaret’ suçlarından toplamda 5 aydan 1 yıl 9 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Tarafların avukatları ise, açıklanan mütalaaya karşı savunma yapabilmek için mahkemeden süre talep etti. 

Cengiz Kurtoğlu’na 1 yıl 9 aya kadar hapis talebi - Resim : 4

“DUYANLARA, DUYMAYANLARA”

Ara kararını açıklayan mahkeme, tarafların avukatlarına savunma ve beyanda bulunabilmeleri için süre verilmesine hükmederek, duruşmayı erteledi. Duruşmanın ardından Kurtoğlu, basın mensuplarının sorularına “Duyanlara, duymayanlara’’ diye yanıt vererek adliyeden ayrıldı.

Cengiz Kurtoğlu’na 1 yıl 9 aya kadar hapis talebi - Resim : 5

NE OLMUŞTU?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, müşteki Mustafa Can ile şüpheli Cengiz Kurtoğlu’nun ortak arkadaşlarının doğum günü partisine katıldıkları, aynı masada oturup tanıştıkları, sohbet sırasında müşteki Can’ın Orhan Gencebay hakkında söylediği sözler üzerine Kurtoğlu’nun tepki gösterdiği aktarıldı. Taraflar arasında sözlü tartışmanın başladığı belirtilen iddianamede, tartışma sırasında şüpheli Kurtoğlu’nun müştekiye küfürle karışık hakaret ettiği, daha sonra yüzüne yumruk attığı belirtildi. Şüpheli Kurtoğlu’nun ifadesine de yer verilen iddianamede, müştekinin sevilen ve saygı duyulan sanatçılar hakkında hakaret içerikli eleştirilerde bulunduğunu, bu yüzden uygun dille müştekiyi uyardığını, hakaretlerine devam etmesi üzerine ağız kısmından eliyle tuttuğunu ve bu aşamada belki tırnağının müştekinin yüzünü çizmiş olabileceğini söylediği kaydedildi.

Cengiz Kurtoğlu’na 1 yıl 9 aya kadar hapis talebi - Resim : 6

Hazırlanan iddianamede şüpheli Cengiz Kurtoğlu’nun ‘basit yaralama’ suçundan 4 aydan 1 yıla, ‘hakaret’ suçundan ise 3 aydan 2 yıla kadar olmak üzere toplamda 7 aydan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.