Şampiyon tekvandocu Olimpiyat Oyunları’na odaklandı

0
35

Şampiyon tekvandocu Olimpiyat Oyunları’na odaklandı

Azerbaycan’da gerçekleştirilen 2023 Dünya Tekvando Şampiyonası’nda ve Polonya’da düzenlenen 3. Avrupa Oyunları’nda altın madalya kazanan milli tekvandocu Nafia Kuş açıklamalarda bulundu. Başarılarını sürdürmek istediğini belirten Kuş “Kariyerimin tek eksik olan altın madalyasını kazanacağım” dedi.

Şampiyon tekvandocu Olimpiyat Oyunları’na odaklandı

Azerbaycan’da gerçekleştirilen 2023 Dünya Tekvando Şampiyonası’nda ve Polonya’da düzenlenen 3. Avrupa Oyunları’nda altın madalya kazanan milli tekvandocu Nafia Kuş, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na katılıp aynı başarıyı elde etmek istiyor. Katıldığı uluslararası organizasyonlarda 2 altın madalya kazanarak önemli bir başarı elde eden 28 yaşındaki sporcu, kariyerinin eksik olan tek altın madalyası için çalışmalarını sürdürüyor. Aralık ayına kadar sürecek organizasyonlarda iyi dereceler elde ederek olimpiyat kotası almayı planlayan Nafia, gelecek yıl temmuz ayında Paris’te düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’nda altın madalyaya ulaşmak istiyor.

Bakü’de gerçekleştirilen 2023 Dünya Tekvando Şampiyonası’nda altın madalya kazandığını hatırlatan Nafia “Bu organizasyondan 25 gün sonra Avrupa Oyunları’nda şampiyon oldum. Milli takım kariyerimde birçok derece elde ettim. Elde ettiğim bu başarılarla iki altın madalyanın geleceğine zaten ışık vermiştim. Bütün madalyaları kazandım. Son olarak Dünya Şampiyonası’nda ve Avrupa Oyunları’nda altın madalyayı da ekledim. Şimdi kariyerimin tek eksik olan altın madalyasını kazanacağım. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda ülkemi temsil edip orada da altın madalyayı kazanmayı istiyorum” dedi.

Türk tekvandocu Servet Tazegül’ün 2012 Londra Olimpiyatları’nda altın madalya kazandığını anımsatan Nafia, “Kadınlarda tekvandoda altın madalya kazanan bir sporcu yok. İlk ben olmak istiyorum. İnşallah Paris’te altın madalyayı kazanırım.” ifadelerini kullandı.

Olimpiyat hedefine ulaşmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Milli tekvandocu “Ben ve takım arkadaşlarım güzel başarılara imza atacağımızı düşünüyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz