Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nihat Hatipoğlu kimdir? Nihat Hatipoğlu sahur iftar programı kaçta? Muhammed Yakut ne dedi?

Nihat Hatipoğlu kimdir? sorusu

Nihat Hatipoğlu kimdir? sorusu gündemde… Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun iftar ve sahur programları Ramazan ayı boyunca atv’de yayınlanacak. Birbirinden değerli konuklar, Mekke ve Medine’den özel görüntülerin yer alacağı programda izleyicilerin soruları da yanıt bulacak.

Nihat Hatioğlu kimdir, kaç yaşında soruları ilgiyle araştırılıyor. İşte Nihat Hatipoğlu hakkında bilgiler…

Her Ramazan olduğu gibi 2024 Ramazan ayında da Nihat Hatipoğlu atv ekranlarında oluyor. Programda dertlerin devası dualar, abdest, namaza, oruç, zekat, fitre gibi konular hakkında soruların yanıtlanıyor. İzleyiciler Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında sorularının yanı sıra instagram adresi, ailesi hakkında bilgileri araştırıyor. İşte Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç çocuğu var gibi soruların yanıtları…

Nihat Hatipoğlu kimdir?

68 yaşında ve Diyarbakırlı olan Nihat Hatipoğlu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır. Günümüzde atv’de haftalık programları devam etmektedir.Diyarbakır’da 11 Mayıs 1955 tarihinde dünyaya gelen Nihat Hatipoğlu, Siirt ve Malatya’da ilkokulu tamamladı.

1975’te Uşak İmam Hatip Lisesi’ni ve Uşak Lisesi’ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu.

2012 yılında ise Profesör oldu. 1985-1987 yılları arasında Mısır’da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam Hatip, Kur’an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. 11 Mart 2017 tarihi itibarıyla YÖK üyeliğine getirildi. Şu anda ise Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Kurucu Rektör olarak görev yapmaktadır.

Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A’da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara’da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash TV’de, 2005 Ramazan ayında Star TV’de Sahur programını hazırlayıp sundu.

2005 yılında Star TV’de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV’de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri İftar ve Sahur programlarını birinci olarak seçti.

Programları Türkiye’de birçok radyoda yayınlanmaktadır. Halen atv’de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış Kaset, CD, VCD’si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir.

Yazı Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.18 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne rektör olarak atandı.

Nihat Hatipoğlu kimdir?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu en değerli ilahiyatçı ve akademisyenlerden biridir. İlköğretim yıllarını Siirt ve Malatya’da tamamlayan Nihat Hatipoğlu, 1975 yılında Uşak İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1981’de ise Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni derece ile bitirdi. Yazdığı “Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü” isimli teziyle doktor ünvanına kavuştu.

Başarılı öğrenim hayatını yurt dışında da devam ettirdi. İki yıl Mısır’da yaşayan Nihat Hatipoğlu, 1985 ve 1987 yılları arasında Mısır’da dil eğitimi aldı. 2012 yılında ise ilahiyat profesörü oldu. 5 yıl sonra Yükseköğretim Kuruluna seçildi. Özel kanallarda programlar yapmaya başlayan Nihat Hatipoğlu zaman içinde birçok radyo programı hazırlayıp sundu.

Yurt içi ve yurt dışında sayısız konferanslar verdi. Sabah Gazetesi’nin yazarlarından biri olan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun televizyon kariyeri atv’de başarıyla devam ediyor. “Dört Halife”, “Gökteki Yıldızlar”, “Fitneler”, “Büyüklerin Duaları”, “Ayetlere Farklı Bir Bakış”, “İslami Davetin İlkeleri”, “Rahmete Firar Etmek”, “Allah’ı Bildiğimi Sanırdım” Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun önemli eserlerinden sadece birkaçıdır.

Nihat Hatipoğlu nereli?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu 11 Mayıs 1955 yılında Diyarbakır’da doğdu. Türkiye’nin birçok şehrinde görev yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, dünyanın birçok noktasında konferanslar verdi. atv ekranlarında tüm soruları en detaylı haliyle cevaplayan Nihat Hoca’nın nereli olduğu da merak konusu. 7’den 70’e herkese ulaşan ve en doğru bilgileri veren Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu aslen Diyarbakırlıdır.

Nihat Hatipoğlu kaç yaşında?

Ekranlara damga vuran programlara imza atan ve tüm sorulara içtenlikle yanıt veren Nihat Hatipoğlu, 1955 yılında doğdu. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu 2024 yılı itibariyle 69 yaşındadır.

Nihat Hatipoğlu’nun kaç çocuğu var? Nihat Hatipoğlu’nun eşi kimdir?

Nihat Hatipoğlu’nun üç erkek çocuğu vardır. Said, Mustafa ve Osman çocuklarının isimleridir. Nihat Hatipoğlu, 1964 doğumlu Emel Hatipoğlu ile evlidir.

Nihat Hatipoğlu hangi üniversitenin rektörü?

Nihat Hatipoğlu, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin kurucu rektörüdür. 2023’ün Mart ayında bu görevinden ayrıldı.

Nihat Hatipoğlu’nun programı nerede?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu 10 seneyi aşkın bir süredir programlarına atv’de devam etmektedir. Güncel programlarının yanında Kadir Gecesi, Mevlid Kandili gibi özel günlerde de ilahiyat konularını içeren programlar da yapmaktadır.

10’dan fazla ilimizi etkileyen ve adına Yüzyılın Faciası denilen depremden sonra tüm televizyon kanallarının “Türkiye Tek Yürek” ortak yayınında da moderatör olarak görev alan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, toplumun birçok kesiminden de saygı görmeye devam ediyor.