Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Münevver Karabulut’un katili Cem Garipoğlu’nun mezarının açılma talebi Adalet Bakanlığınca reddedildi

Münevver Karabulut’un katili Cem

Münevver Karabulut’un katili Cem Garipoğlu’nun mezarının açılma talebi Adalet Bakanlığınca reddedildi.

Münevver Karabulut’un babasından açıklama: Cem Garipoğlu’nun intihar ettiğine inanmıyorum, mezarı açılsın

Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, katil Cem Garipoğlu hakkında açıklama yaptı. Karabulut, Garipoğlu’nun intihar ettiğine inanmadığını belirterek, “Cesedini göstermediler. Ya öldürüldü ya kaçırıldı. Mezarının açılmasını talep edeceğim. Yoksa bu kabus bitmeyecek” dedi.

Münevver Karabulut’u vahşice katlettikten sonra girdiği cezaevinde intihar eden Cem Garipoğlu’nun mezarının açılması talabine mahkeme son noktayı koydu.

Münevver Karabulut’un katili Cem Garipoğlu’nun mezarının açılma talebi Adalet Bakanlığınca reddedildi.

Tüm kamuoyunda bu tarihten itibaren Cem Garipoğlu’nun intihar etmediği, kaçırıldığı, olayın ‘ intihar değil cinayet’ olduğu hatta ölen kişinin başkası olduğu söylentileri kulaktan kulağa dolaştı. 8 yıldır da Savcılık ve Adli Tıp’ın raporlarına rağmen hala bu şüphe devam ediyor. 

“8 YILDIR KABUSUM”
Sabah gazetesinden Gül Kireklo’ya konuşan baba Süreyya Karabulut, “8 yıldır bu benim en korkunç kabusum. Hiç aklımdan kınalı kuzum çıkmadığı gibi bir de bu cellat gerçekten öldü mü kaçtı mı şüphesi. Uyuyamıyorum. Bayramdan sonra bu celladın mezarının açılmasını talep edeceğim. Sindiremedim. Cesedini bize göstermediler” dedi. 

Fotoğraflarını gören eşi Nagihan Karabulut’un da ikna olmadığını söyleyen baba Karabulut, “Üzüntüden tansiyon, şeker hastası oldum. Beyne giden damarlarda tıkanıklık var. Gözlerimde yüzde 40 görme kaybı var” diye konuştu. 

Münevver’in her gece rüyasına girdiğini söyleyen Karabulut, “Kınalı kuzum karşıma çıkıyor. ‘Baba kendine iyi bak’ deyip boynuma sarılıyor. Ben o celladın intihar ettiğine inanamıyorum. Sindiremiyorum bazı şeyleri. Gözümle görmeden de ikna olmayacağım. Öldürüldüyse de bileceğim. Kaçtıysa da bileceğim” dedi.

‘Rahat uyayabilmem için bu mezarın açılması lazım’ diyen acılı baba, bayramdan sonra mezarın açılmasını talep edeceğini belirtti. 

“AŞÇILIK YAPAMIYORUM ÇÜNKÜ BIÇAĞA DOKUNAMIYORUM”
Mesleği aşçılığı dahi yapamadığını söyleyen Karabulut, “Kınalı kuzum öldürüldüğünde ben Fener Rum Patrikhanesi’nin aşçısıydım. Daha sonra birkaç kez aşçılık yapmaya kalksam da yapamadım. Ben bıçağa dokunamıyorum. Kınalı kuzun aklıma geliyor. Onun cesedinin parçalanması aklıma geliyor. Emekliye ayrıldım artık. Eşim Nagehan MS hastası oldu. Kendini ibadete verdi. Rabbine sığındı. Oğlum Enver, Amerika’da makine mühendisliği eğitimi aldı. Şimdi Amerika’da çalışıyor. Cenabı Allah kimseye böyle bir acı vermesin. Kınalı kuzum gitti, olan ailemize oldu” dedi.

Münevver Karabulut’un katili Cem Garipoğlu’nun mezarının açılma talebi Adalet Bakanlığınca reddedildi.