Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mert Yaran, ‘’Rüya’’ ile ödül üstüne ödül alıyor

Başarılı Yönetmen Mert Yaran Kısa Film

Başarılı Yönetmen Mert Yaran Kısa Film kategorisinde ‘’Rüya’’ ile ödül üstüne ödül alıyor!

Nijerya ,Hindistan ,Tayland  ve İngiltere de gösterime girerek ödüllerle dönen senaryosunu Hamide Mete’nin kaleme aldığı kısa metrajlı film ‘’Rüya’’  iki ayrı festivalden Uluslararası en iyi kısa film ve bir festivalden de  Uluslararası en iyi senarist ve  senaryo ödülünün sahibi oldu.

Başarılı Yönetmen Mert Yaran Kısa Film kategorisinde ‘’Rüya’’ ile ödül üstüne ödül alıyor!

Medya sponsorluğunu Dergi Suare’nin  üstlendiği filmin başarılı yönetmeni Mert Yaran şöyle konuştu:‘’ Rüya üzerine çok çalıştığımız bir proje oldu, karşılığını almak çok güzel bir duygu. 

Başarılı Yönetmen Mert Yaran Kısa Film kategorisinde ‘’Rüya’’ ile ödül üstüne ödül alıyor!

Çok heyecanlıyız, filmimiz bir çok ülkede gösterime girdi ve ödüller aldı. Ülkemizi “Rüya” adlı kısa filmimiz ile yurtdışında temsil ettiğimiz için gururluyuz. Bir çok ülkeye daha gitmesini temenni ediyorum umuyorum ki devamı gelecektir ’’ dedi

Yapım: Rol Film Yapım&Medya 

Yapımcı: İzzet Yaran 

Yönetmen: Mert Yaran 

Senarist: Hamide Mete 

Görüntü Yönetmeni: Adem Giliz

Oyuncular: Sinan Görkem Gönel , EmineArslantürk , Şaziye Gökmen , Haluk Yıldız, Eren Saygılı , Rıdvan Akdağ

– Yönetmen Mert Yaran Kimdir 

Mert Yaran, 1997 yılında İzmir konak ilçesinde dünyaya gelmiştir. Celal Bayar Üniversitesi mezunudur. 

Oyunculuğun küçük yaştan beri hayali olduğunu söyleyen Mert Yaran, ilk oyunculuk eğitimini Şehir Tiyatrolarında aldı. İlkokul zamanlarında yaptığı taklitlerle, hazır cevap oluşu ve özgüveniyle dikkatleri üstüne çeken Mert Yaran, özel tiyatrolarda sahne almayı sürdürmektedir. 2016 yılında Tiyatro İzmir adlı şirketini kurup 100ü aşkın tiyatro oyununda rol almıştır. 

Mert Yaran, yeni dizi, sinema filmi, tiyatro projelerinde yer almayı sürdürmektedir. Birçok tiyatro oyunu, dizi ve sinema filmlerinde rol alan oyuncu her defasında seyircinin beğenisini kazanmıştır. Aynı zamanda kısa film yönetmenliği yapmaktadır. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Mert Yaran, 10 Ocak 2023 tarihinde düzenlenen “Global Star Awards” ödül töreninde Yılın En İyi Yönetmeni Ödülüne layık görülmüştür.

Alper  Ergez Basın & PR