Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğa uğurlandı

Selena dizisindeki ‘Yüce Honos’ karakteriyle hafızalara kazınan usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu’nu cenazesi toprağa verildi.

Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğa uğurlandı

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 1

Levent’teki Afet Yolal Camisi’ndeki törende taziyeleri sanatçının kızları Deniz Yıldızoğlu ile Sibel Aybar kabul etti.

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 2

Törende basın mensuplarına açıklamada bulunan Kayhan Yıldızoğlu’nun eski eşi, Suna Yıldızoğlu, sinemada bir neslin değiştiğini ve Kayhan Yıldızoğlu’nun yerini dolduracak kimsenin kalmadığını söyledi.

212

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 3

Kaybı için üzüntü duyduğunu dile getiren Yıldızoğlu, “O adamlara ihtiyacımız var ama hayat, ömür yetmiyor. Herkes seviyordu. Onu sevmeyen yoktu. Başka bir adamdı, sonuna kadar muhteşem bir adamdı.” dedi.

312

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 4

“YEŞİLÇAM’A BORCUMUZ VAR”

Yapımcı ve senarist Birol Güven, Yeşilçam’ın muhteşem bir kültürü olduğuna işaret ederek, “Yeşilçam’a çok büyük borcumuz var. Müthiş karakterler tanıdık orada. Kayhan Yıldızoğlu o kadar değişik, zengin ve çeşitli karakterlerle çıktı ki karşımıza yani zaten bu Yeşilçam’ın ortak özelliği. İnanılmaz sıcak insanlardı.” şeklinde konuştu.

412

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 5
  • Hayatını kaybeden Kayhan Yıldızoğlu’nun iyi bir insan olduğunu, izleyicileri sıcak karakterlerle tanıştırdığını kaydeden Güven, “Bugün oluşturduğumuz, inşa ettiğimiz kültürde bu büyüklerimizin ve Kayhan ağabeyin de çok büyük bir payı var yani kötü adam oynadığı zaman bile sevdik onu.” değerlendirmesinde bulundu.

512

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 6

“ÇOK ÖZEL BİRİYDİ”

Yönetmen Ümit Efekan, Yıldızoğlu’nun Türk sinemasında kalitesi, efendiliği, bilgisi ve görgüsüyle çok özel bir yeri bulunduğunu vurgulayarak, “Bizim canımızdı yani, bir de espriliydi. Sanata, sete, setteki insanlara inanılmaz güzellikleri olan çok özel biriydi.” dedi.

612

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 7

ÇİÇEK TAKSİ OYUNCUSUNDAN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

  • Oyuncu Bekir Aksoy da Çiçek Taksi dizisi ile pek çok projede uzun yıllar birlikte çalıştıklarını dile getirerek, “Bütün donanımı, oyunculuğu, zarafeti, karakteri, kişiliği, dostluğu, ağabeyliği ve arkadaşlığıyla bize büyük değerler kattı. Sadece bizim için geçerli bir şey değil, Yeşilçam, Türk dizileri, Türk tiyatrosu ondan çok şey öğrendi.” ifadelerini kullandı.

712

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 8

Usta oyuncuyu üzülerek fakat tebessümle yolcu ettiklerinin altını çizen Aksoy, “Burada konuştuğumuz arkadaşlarımız, dostlarımız var. Bize yaşattığı her an, bizim için çok değerli çok anlamlı geçti.” değerlendirmesini yaptı.

812

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 9

Oyuncu Meltem Cumbul ise ablasının arkadaşı olması nedeniyle küçük yaşından itibaren tanıdığı Yıldızoğlu’nun nezaketli ve kibar bir insan olduğunu belirterek, “Hem çok iyi bir oyuncu hem çok iyi bir insandı. Bir tane Kayhan Yıldızoğlu var, başka da gelmez.” diye konuştu.

912

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 10

Törene Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Kerem Alışık, Şener Şen ve Müjdat Gezen ile sinema ve sanat dünyasından pek çok ünlü isim katıldı.

1012

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 11

Cenaze namazının ardından alkışlarla uğurlanan Yıldızoğlu’nun cenazesi, Feriköy Mezarlığı’na defnedildi.

1112

Usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 12

1212

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT