Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İYİ Parti İmamoğlu’na ‘ittifak’ çıkışı yaptı: Bundan sonra bizi aramasınlar!

İYİ Parti Kurucular Kurulu

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz, yerel seçimlerde ittifak isteyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sert çıktı. “Bundan sonra bizi aramasınlar.” diyen Uz, “Biz pazarlık kapısında değil milletimizin gönlünde yer alacağız. Seçim zamanı nasıl Kılıçdaroğlu’nun kapısına gittilerse, şimdi CHP’nin adayı olarak devam etsinler.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'den İmamoğlu'na 'ittifak' çıkışı: Bundan sonra bizi aramasınlar

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkaracaklarına ilişkin kararını değerlendirdi. İttifakın hala gerekli olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Akşener, İYİ Parti ve yöneticileriyle müzakerenin diyaloğun çok sağlıklı bir şekilde yürütülebileceğini, yönetilebileceğini düşünüyorum. Elbette bunun karşılıklı gerekleri var, zaman gösterecek” dedi.

İmamoğlu’nun açıklamalarına İYİ Parti kanadından yanıt geldi.

İYİ Parti'den İmamoğlu'na 'ittifak' çıkışı: Bundan sonra bizi aramasınlar - Resim : 1

Haber Global’de açıklamalarda bulunan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz, CHP‘den kendilerine yöneltilen ‘yeniden ittifak’ çağrılarına tepki gösterdi.

“Bundan sonra bizi aramasınlar.” diyen Uz, “Biz pazarlık kapısında değil milletimizin gönlünde yer alacağız.” diye konuştu.

Rıdvan Uz’un açıklamaları şöyle;

Türkiye için ittifak yapamayanlar, şimdi kendi koltukları için ittifak talep etmesin. Seçimin kaybedilmesinin en büyük sorumlularından biri Ekrem İmamoğlu’dur. Seçim zamanı nasıl Kılıçdaroğlu’nun kapısına gittilerse, şimdi CHP’nin adayı olarak devam etsinler.