Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İsrail basın mensuplarına saldırdı: 1 gazeteci hayatını kaybetti, 5’i yaralandı

Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı

Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı ‘Aksa Tufanı’ operasyonunun ardından İsrail ordusu ve Lübnan Hizbullah’ı arasında da karşılıklı saldırılar yaşandı. Lübnan’ın İsrail sınırında gazetecilere yönelik topçu ateşiyle yapılan saldırıda 1 gazeteci hayatını kaybederken 5’i yaralandı. Katar merkezli Al Jazeera televizyonu yaralı 2 gazetecinin kendi çalışanları olduğunu açıkladı. Hayatını kaybeden gazetecinin ise Reuters haber ajansından kameraman İssam Abdullah olduğu belirtildi.

İsrail basın mensuplarını hedef aldı: 1 gazeteci hayatını kaybetti, 5'i yaralandı

Hamas, İsrail’e yönelik son yılların en büyük saldırısını gerçekleştirdi. İsrail ordusu ‘savaş durumu alarmı’ ilan etti. Bölgede sıcak temaslar sürerken İsrail ordusu ve Lübnan Hizbullah’ı arasında da karşılıklı saldırılar yaşandı. Lübnan’ın İsrail sınırında basın mensuplarının olduğu bölgeye yönelik topçu ateşiyle yapılan saldırıda 1 gazeteci öldü, 5’i yaralandı.

Lübnan resmi ajansı NNA, ülkenin güneyinde İsrail sınırındaki Alma Şaab beldesinde gerçekleşen saldırıda Reuters haber ajansından kameraman İssam Abdullah’ın hayatını kaybettiğini aktardı.

Ölen gazetecinin Reuters haber ajansından kameraman İssam Abdullah olduğu belirtildi.

Katar merkezli Al Jazeera televizyonu, canlı yayında yaralı 2 gazetecinin kendi çalışanları olduğunu açıkladı. Saldırıda hedef alınan aracın tamamen yandığı görüldü.

Bölgedeki AA muhabirinin verdiği bilgilere göre saldırıda yaralanan 5 gazeteci hastaneye kaldırıldı.

İSRAİL’IN SALDIRILARINDA 9 GAZETECİ HAYATINI KAYBETTİ

İsrail’in, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda, bugüne kadar yaşamını yitiren gazetecilerin sayısı 9’a yükseldi.

İsrail-Filistin çatışması abluka alındaki Gazze Şeridi’nde şiddetli savaş halini aldı. Bu dönemde, İsrail ordusu ve Lübnan Hizbullah’ı arasında karşılıklı saldırılarla bu bölge de yeniden ısındı. İsrail ordusu, kuzey sınırında teyakkuz halinde bekliyor.