Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

IMF, 35 milyar dolarlık kredi limitine onay verdi

Latin Amerika ülkesi Meksika’nın

Latin Amerika ülkesi Meksika’nın 35 milyar dolarlık kredi talebine IMF’den onay geldi. Onaylanan esnek kredi limitinin krizi önlemek amacıyla verildiği açıklanırken, Meksika krediyi 2 yıl içinde kullanabilecek.

IMF, 35 milyar dolarlık kredi limitine onay verdi

Uluslararası Para Fonu (IMF) İcra Direktörleri Kurulu, Meksika’ya 2 yıl içinde kullanabileceği 35 milyar dolarlık kredi verileceğini açıkladı.

IMF’den yapılan açıklamada, Meksikalı yetkililerin yeni kredi limitini ihtiyati tedbir olarak değerlendirme niyetinde olduğu belirtildi.

Açıklamada, onaylanan 35 milyar dolarlık esnek kredi limitinin Meksika için krizi önlemek amacıyla tasarlandığı aktarıldı.

Meksika’nın çok güçlü ekonomik temelleri ve kurumsal politika çerçeveleri ile makroekonomik performans ve politika uygulama geçmişi sayesinde kredi limitine uygun görüldüğü aktarılan açıklamada, bunun Meksika için 2009’dan bu yana düzenlenen 10’uncu kredi limiti olduğu kaydedildi.

MEKSİKA BÜYÜMENİN ORTASINDA

Açıklamada görüşlerine yer verilen IMF Birinci Başkan Yardımcısı Gita Gopinath, Meksika ekonomisinin güçlü tüketim ve yatırımla birlikte geniş tabanlı bir büyümenin ortasında olduğunu belirtti.

Gopinath, Meksika’nın makroekonomik politikaları ve kurumsal politika çerçevelerinin, esnek bir döviz kuru rejimi, güvenilir enflasyon hedefleme çerçevesi, mali sorumluluk yasası ve iyi düzenlenmiş finans sektörüyle oldukça güçlü olmaya devam ettiğini aktardı.

PİYASA GÜVENİ ARTTI

Meksikalı yetkililerin politikalarının ihtiyatlı olmaya devam ettiğine işaret eden Gopinath, para politikasının enflasyonist baskıları kontrol altına almaya odaklanırken, maliye politikasının kamu borcunu kontrol altında tuttuğunu kaydetti.