Cumartesi, Eylül 30, 2023

İETT’de sürekli sorunlar ve yeni bir aksaklık çıkıyor! Yolcular kavruluyor : İçerisi sauna gibi

İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı metrobüs, otobüs ve tramvayla yolculuk yapmanın işkenceden bir farkı kalmadı. Sürekli arızalanan araçlara bir de bu sıcaklarda bozuk klimalar eklendi. Sıcak havadan kavrulan vatandaşlardan yarı yolda inip yürüyerek gitmeyi tercih edenler dahil var. Vatandaşın direkt tepkisiyle karşılaşan sürücüler de belediyeden şikayetçi…

İETT'de sorunlar çözülmeden yeni bir aksaklık çıkıyor! Yolcular kavruluyor : İçerisi sauna gibi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İETT, metrobüs ve tramvaya binmek kabus olduç Bozuk yollar, sürekli arıza yapan araçların yanında yaz kış bozuk olan klimalar vatandaşı bıktırdı. Yolcular neredeyse bütün toplu taşıma araçlarına klimaların çalışmamasından rahatsızlığını belirtirken İBB personellerini de aynı dertten muzdarip.

İstanbul’da İETT otobüslerinden sonra İstaç kamyonları da yanmaya başladı!

‘İÇERİSİ SAUNA GİBİ HABERİNİZ VAR MI’

Yolcuların bozuk klimalardan şikayet ettiğini belirten Makinist U.Ş., “Tramvayda klimalar çalışmıyor. Yolcular şikayet ediyor ama elimizden birşey gelmiyor. Yetkililere iletiyoruz geri dönüş olmuyor, bizde makinistlik yaptığımız için çok sıkıntı çekiyoruz” dedi. Yolcuların sıcak havada dayanamadığını anlatan U.Ş., “Yolcular ‘İçerisi sauna gibi haberiniz var mı’ diyerek sitem ediyor. Biz de ‘yapabileceğimiz bir şey yok lütfen şikayetlerinizi 153’e yazın’ diyoruz. Bu durumdan herkes mağdur” dedi.

İstanbul’da artık bir klasik! Metrodan tahliye edildiler

ARTIK YETER! GÜNLÜK HAYATIMIZI YAŞAYAMAZ OLDUK

Her gün Bağcılar-Kabataş tramvay hattında seyahat eden yolcu İ.K. “Gerçekten artık yeter. Sıcak havaya kalabalık da eklenince travmayın içi dışarından daha sıcak hale geliyor. Yolcular sıcaklığa dayanamadığı için gideceği yere varamadan iniyor. Bu sorunlar nedeniyle günlük hayatımızı yaşayamaz olduk” şeklinde konuştu.

Kartal’da park halindeyken alev alan İETT otobüsü söndürüldü

ESKİ OTOBÜSLER YOLLARDA

Öte yandan üç basamakla çıkılan eski model otobüslerin hala kullanılması dikkat çekiyor. Sarıya boyanıp yeniymiş gibi sefere sürülen eski otobüsler hizmet için yetersiz kalıyor. Kliması bile çalışmayan otobüslerde İstanbullular kan ter içinde yolculuk yapıyor. Son dönemde envantere kazandırılan otobüslerden de yolculuk sırasında suların damladığı ifade ediliyor.

İETT'de sorunlar çözülmeden yeni bir aksaklık çıkıyor! Yolcular kavruluyor : İçerisi sauna gibi - Resim : 4

İBB’YE SERGİ PROTESTOSU ‘İSLAM’A HAKARET İÇERİKLİ ESERLER YER ALIYOR’

İBB’nin Artİstanbul Feshane’de açtığı “Ortadan Başlamak” isimli sergisi, bazı STK üyelerince protesto edildi. Sanat düşmanı olmadıklarını belirten Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu Başkanı Kürşat Mican, “Biz siyaset için değil, milli ve manevi değerlerimiz için buradayız. Sergide sanat adı altında İslam’a hakaret içerikli eserler yer alıyor. LGBT propagandası yapılıyor” diye konuştu.Grup, basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR