Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Hayatımız Roman’ filimden öte…

Hayatımız Roman, bir filimden

Hayatımız Roman, bir filimden de öte!

Bu sözler filmin yapımcı yönetmeni Savaş Sancak’ a ait. Çünkü bu filimde, Roman vatandaşlarımızın yıllarca ‘ikinci sınıf vatandaş’ olarak kabul edilmesinin asla kabul edilemezliği konu edildi.

Günümüz toplumunda bu ön yargı ile ayrıştırma ortadan kalkmış görünse de, Roman halkı bir çok kesimde halen aynı muamele ile karşı karşıya.

Yıllardan beri yapılan film ve dizilerde de Romanların olumsuz yönlere sahipmiş gibi gösterildiği ve toplumsa alanlarda alay konusu edildiğine dikkat çeken Savaş Sancak, filmde bu algıları yerle bir ettiklerini dile getirdi.

Bir Roman mahallesi olan ‘Şen Mahalle’de geçiyor filmin konusu ve Romanların ne kadar yüce gönüllü olduklarını, kültürel anlamdaki renkli gelenek ve göreneklerini anlatıyor.

Her biri kendi alanında usta oyuncu kadrosu ile filmin konusu ve fonsal müzikleriyle ”HAYATIMIZ ROMAN” gerçekten de amacına uygun bir şekilde kurgulanmış bir projedir.

”HAYATIMIZ ROMAN” filmi, ‘ALTINADAM MEDYA’ ailesinin imzasıyla Dünya Kadınlar günü gibi mukaddes bir günde ve günün anlamına münhasır 8 Mart’ta sinemalarda tüm halkımızla buluşacak.

Kamuoyuna Saygıyla / Kader Tilkici