Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gökhan Zan, ‘Lütfü Savaş’ tepkisi verdi: Yazıklar olsun!

6 Şubat depremlerine memleketi

6 Şubat depremlerine memleketi Hatay’da yakalanan ve depremzedelere yardıma koşan Gökhan Zan, katıldığı bir programda, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP’nin yeniden aday gösterdiği Lütfü Savaş’a, “Yazıklar olsun! Bu mudur oradaki ölen çocuklarımızın sesi olabilecek başkan, bu mudur orada henüz daha kaybolmuş çocuklarımızın, görünmeyen insanlarımızın feryadı…” diye tepki gösterdi.

Gökhan Zan'dan 'Lütfü Savaş' tepkisi: Yazıklar olsun!

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde büyük yıkıma uğrayan memleketi Hatay için yaptıklarıyla takdir toplayan, yardım çağrılarıyla adeta sesi Hataylıların sesi olan eski milli futbolcu Gökhan Zan, gazeteci Fatih Altaylı’nın Youtube programına konuk oldu.

Gökhan Zan, “Kimse yoktu ama en çok kızgınlığınız Lütfü Savaş’a mı?” sorusunu şu şekilde yanıtladı:

“Evet, çünkü 1; oy verdiğimiz insan, yanında durduğumuz insan, hep birlikte inandığımız, bizlere yüzünü çevirebileceğine inandığımız, sırtını değil… Bu insan bizi orada yalnız bıraktığı için. 1; Hatırlayalım Rönesans rezidans. Yüzlerce insanımız öldü. Ne oldu ‘cennetten bir köşe’, altın makasla açılışına katıldı, müteahhiti için de idealist bir adam diyen henüz depremin 2’nci, 3’üncü gününde… Yazıklar olsun! Bu mudur oradaki ölen çocuklarımızın sesi olabilecek başkan, bu mudur orada henüz daha kaybolmuş çocuklarımızın, görünmeyen insanlarımızın feryadı… Sen çıkıp bu adam idealist adam diyecek şekilde hangi vicdanla, hangi merhametle, hangi insanlıkla söyleyebilirsin? Neyin idealisti ya? Ya da diğer emlak konutlarının sahipleri, müteahhitleri.”

VİLLANIN SAHİBİ KİM?

“Sen demedin mi; ‘Ben villada oturuyorum’ daha geçen bir kanalda yapılan röportajda sayın Lütfü Savaş… ‘Ben konteynerde kalıyorum’ dedin, buna Hatay halkı zaten inanmıyor ama bir başkasına inandırdın mı onu bilemem Hatay halkının dışında. Diyor ki bir villan vardı diye soruldu, kendisine sordular; bir arkadaşımın dedi, profesör bir arkadaşımın. Soruyorum ben şimdi Lütfü Savaş’a… O profesör arkadaşın kim açıklasana. Özat değil mi? Özatlar Ankara’da iki tane Antakyalı kadınımızın AVM’de yakaladığı adam değil mi? Onu söylesene sayın Lütfü Savaş. Niye söylemiyorsun? İsyanımız işte bu yüzden!”