Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Filistin Sağlık Bakanlığı, ‘Hastanelerimiz yüksek tehlike altında’ dedi

Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı

Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı ‘Aksa Tufanı’ operasyonunun ardından İsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırıları sürüyor. Gazze’de Filistin Sağlık Bakanlığı, Han Yunus’ta bulunan iki hastanenin İsrail saldırı bölgesinde kaldığını duyurarak hastanelerin yüksek tehlike altında olduğunu açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı: Hastanelerimiz yüksek tehlike altında

Hamas, İsrail’e yönelik son yılların en büyük saldırısını gerçekleştirdi. İsrail ordusu ‘savaş durumu alarmı’ ilan etti. İsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırıları sürerken Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kentinde bulunan Nasır Hastanesi ile Emel Hastanesinin İsrail saldırıları nedeniyle “yüksek tehlike” çemberinde kaldığını belirtti.

Nasır Hastanesine şarapnel parçaları geldiği ve bu durumun hastalar, personel ve yerinden edilmiş kişilerin hayatlarını tehlikeye attığı ifade edilen açıklamada, her iki hastanenin korunması ve ambulansların hareketinin kolaylaşması için acil müdahale çağrısında bulunan Kudra, Han Yunus kentindeki iki hastanenin İsrail saldırıları nedeniyle “yüksek tehlike” çemberinde kaldığını aktardı.

Filistin Kızılayından bugün yapılan açıklamada da İsrail’in saldırıları nedeniyle Emel Hastanesindeki hasta ve yaralılara ulaşılamadığı bildirilmişti.

Emel Hastanesinin çevresinde durumun halen çok tehlikeli olduğu ifade edilen açıklamada, internet ve telefon hizmetlerinin kesik olması nedeniyle de Han Yunus’taki Kızılay ekiplerinin hayatından endişe edildiği kaydedilmişti.