Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ferman Toprak ifadesine ulaşıldı! ‘Silah’ detayı dikkat çekti

Şarkıcı Ferman Toprak’ın, evinde

Şarkıcı Ferman Toprak’ın, evinde çalışan tadilatçıları darbettiği öne sürülmüştü. Bunun üzerine Toprak, gözaltına alınmıştı. Ünlü şarkıcının emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. İşte detaylar…

Ferman Toprak'ın ifadesi ortaya çıktı! 'Silah' detayı dikkat çekti

İddiaya göre, şarkıcı Ferman Toprak lüks villasının yenilenmesi için işçilerle 1,5 milyon lira maliyet üzerinde anlaşma sağladı. Ancak parayı fazla bulan Toprak işçilere 1,5 milyon lira yerine 800 bin lira ödeme yapacağını söyledi. Çıkan tartışmanın ardından Toprak ve yanındakiler ile işçiler arasındaki tartışma karakolda bitti.

Ferman Toprak'ın ifadesi ortaya çıktı! 'Silah' detayı dikkat çekti - Resim : 1

İŞTE FERMAN TOPRAK’IN İFADESİ

SABAH Gazetesi’nin haberine göre Toprak; Ekim 2023’te Instagram hesabına Kemal S. kullanıcı adlı bir hesaptan “Abi ben senin hayranınım, ben mimarım, sana olan sevgimden dolayı Instagram’dan kızının odasının dekorunu yapmak istiyorum” dediğini söyledi.

Ferman Toprak'ın ifadesi ortaya çıktı! 'Silah' detayı dikkat çekti - Resim : 2

“EVİN HER YERİNİ YAPALIM ABİ”

Şahıs ile bu şekilde tanıştıklarını ve 3-4 gün sonra yüz yüze görüştüklerini belirten Toprak; “Kendisini mimar Kemal Ş. olarak tanıttı. Kızımın odasını görüp ‘Tamam abi, ben bu işleri halletmesi için sana ustalarımı göndereceğim.’ dedi ve bu şekilde ayrıldık. Kemal gittikten 1 hafta kadar sonra evime Kemalin göndermiş olduğu ve benimde ilk kez bu sebeple tanıdığım, işçiler gelerek kızımın odasında çalışmaya başladılar.

Kemal bana ‘Abi sen odayı boş ver, senin evin her yerini havuz başını vs. havuz taşlarına kadar her yeri komple yenileyelim, benim Antalya‘da çok büyük otellerde halen devam eden işlerim var, senin evin tadilatı ne ki’ dedi. Ben de şahsın çok cana yakın davranıp aşırı derecede hayranım olduğunu söylemesi nedeniyle kıramayarak ‘Sen nasıl istiyorsan öyle olsun’ dedim. Bu şekilde tadilata başlandı.” dedi.

Ferman Toprak'ın ifadesi ortaya çıktı! 'Silah' detayı dikkat çekti - Resim : 3

“İÇİM RAHAT ETSİN DİYE GÖNDERDİM”

Bahsettiği tadilatlar nedeniyle evinin şantiye haline döndüğünü ve halen o halde olduğunu kaydeden Toprak; “Her ne kadar Kemal benden hiçbir ücret istememiş olsa da benim içim rahat etmediği için parça parça en azından harçlık olsun amacıyla Kemal’e toplamda 140 bin 800 Türk lirası gönderdim. 3 usta çalışmaya devam ederken ustalardan işleri hızlandırmaları için rica ettim, ustalarda bana ‘Mimar Kemal ortalıkta yok, bizi de dolandırdı, paramızı da vermedi’ dediler, ben de işleri hızlandırma adına iyi niyetli olarak ustalardan birine 50 bin gönderdim. İşimi hızlandırmaları adına emekçi insanlar olduğunu düşünerek gönderdim.” şeklinde konuştu.

Ferman Toprak'ın ifadesi ortaya çıktı! 'Silah' detayı dikkat çekti - Resim : 4

“BÜTÜN PARAYI BENDEN İSTEDİLER”

Toprak; “Bu ödemeden yaklaşık 1 hafta kadar sonra bu ustaların ikamette çalışmaları sürerken mimar Kemal’in kaçtığını, ona ulaşamadıklarını ve evimde yaptıkları tadilatın toplam 700 bin lira tuttuğunu, bu tutarı benim ödemem gerektiğini söylediler. Ben de adını belirttiğim 3 ustaya ‘Sizle ya da başkasıyla benim hiçbir sözleşmem yok, sizi buraya ben çağırmadım. Ben evsiz kaldım, evimin aylık kirası nereden baksan 150-200 bin lira asıl mağdur benim’ dedim. 3 usta evimdeki işlerine devam ettiler ve benden sürekli para istediler.” dedi.

Ferman Toprak'ın ifadesi ortaya çıktı! 'Silah' detayı dikkat çekti - Resim : 5

“YA PARAYI VERİRSİN YA DA CİNAYET ÇIKAR”

Başka bir usta çağırarak yapılan işi kontrol ettirdiğini anlatan Toprak; “İstenen paranın çok olduğunu söyledi. Bu söylem üzerine ustalardan biri elinde bulunan iş yaptığı maket bıçağını elinde tehditkâr bir şekilde sallayarak ‘Ya dediğim parayı ödersin ya da burada cinayet çıkar’ diye bağırıp üzerime yürüdü. Diğer 2 usta onu destekler şekilde onun arkasında, onun yapacağı hamleye göre tepki vermek üzere hazır şekilde duruyorlardı. Araya getirdiğim usta girdi, konu orada son buldu. Ben kesinlikle hiçbirisine tehdit, hakaret veya fiziki bir müdahalede bulunmadım.” savunması yaptı.

Ferman Toprak'ın ifadesi ortaya çıktı! 'Silah' detayı dikkat çekti - Resim : 6

“BİZ İÇERİ GİRMESİNİ BİLİRİZ”

Toprak ifadesinin devamında; “Ertesi gün bir baktım ki dün güvenlikçiler tarafından çıkartılmış olan ustaların ikametimin kapısının önünde beklemekte olduklarını gördüm, bir önceki akşam meydana gelen olayda bahçe kapısının anahtarını değiştirdiğim için içeri giremediklerini anladım.‘Ustalara sizin burada ne işiniz var’ dedim. Onlar da ‘Sen dün bizi kovdurdun, biz içeri girmesini biliriz, senden de bu parayı alacağız’ diye üçü birden söyledi. Hatta orada ellerini beline atarak silah kabzası gösterdiler.

Ferman Toprak'ın ifadesi ortaya çıktı! 'Silah' detayı dikkat çekti - Resim : 8

“SİLAHIN KABZASINI GÖSTERDİM”

Bu şekilde silahlı beni tehdit ettikleri için, aklıma tadilat yapılan evimde bulunan kurusıkı tabancam geldi. Kendimi koruyup ustaların daha da ileri gitmemesi adına o silahı almak aklıma geldi, bende belime koyduğum silahın onların yaptığı gibi kabzasını gösterdim ve “Hayırdır, sizin derdiniz ne, buradan ayrılın, sizin derdiniz mimarla, gidin ondan paranızı alın ve beni de daha fazla rahatsız etmeyin, aile huzurumu bozdunuz.” dedim.

Ferman Toprak'ın ifadesi ortaya çıktı! 'Silah' detayı dikkat çekti - Resim : 9

Onlar da hızlıca üçü 2 farklı araca binip oradan ayrıldılar. Maket bıçağı ve silah göstererek beni tehdit etmiş olan her üç şahıstan da davacı ve şikayetçiyim. Olay anlatmış olduğum şekilde gerçekleşmiş olup üzerime atılı tüm suçlamalar asılsız ve uydurmacadır. Bu suçlamaları yöneltmelerindeki amaç benden haksız şekilde para kopartmak içindir. Hiçbir suçlamayı kesinlikle kabul etmiyorum. Ben olayda yaralanmadım, hiç kimsenin yaralanmasına da sebebiyet vermedim. Zaten adı geçen 3 usta da hiçbir şekilde yaralanmadı. Konu hakkında ekleyeceğim başkaca bir husus, tanık ya da delilim yoktur.” dedi.

Ferman Toprak'ın ifadesi ortaya çıktı! 'Silah' detayı dikkat çekti - Resim : 10

Onlar da hızlıca üçü 2 farklı araca binip oradan ayrıldılar. Maket bıçağı ve silah göstererek beni tehdit etmiş olan her üç şahıstan da davacı ve şikayetçiyim. Olay anlatmış olduğum şekilde gerçekleşmiş olup üzerime atılı tüm suçlamalar asılsız ve uydurmacadır. Bu suçlamaları yöneltmelerindeki amaç benden haksız şekilde para kopartmak içindir. Hiçbir suçlamayı kesinlikle kabul etmiyorum. Ben olayda yaralanmadım, hiç kimsenin yaralanmasına da sebebiyet vermedim. Zaten adı geçen 3 usta da hiçbir şekilde yaralanmadı. Konu hakkında ekleyeceğim başkaca bir husus, tanık ya da delilim yoktur.” dedi.

Ferman Toprak'ın ifadesi ortaya çıktı! 'Silah' detayı dikkat çekti - Resim : 12