Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fatih Altaylı hakkında “Suçu ve suçluyu övme” suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı

Gazeteci Fatih Altaylı hakkında,

Gazeteci Fatih Altaylı hakkında, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrenci olan Ege Akersoy’un Filistin yürüyüşünden dönen vatandaşa taşıdığı bayrak gerekçesiyle yumruk atması sonrasında “Eline sağlık” paylaşımında bulunduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlandı. Altaylı’nın “Suçu ve suçluyu övme” suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Gazeteci Fatih Altaylı hakkında "Suçu ve suçluyu övme" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi
  • 1 Ocak’ta İstanbul’da düzenlenen “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” yürüyüşünün ardından İsmail Aydemir’e yumruklu saldırıda bulunan Ege Akersoy’a ilişkin sosyal medya hesabından “Eline sağlık” paylaşımı yaptığı gerekçesiyle Fatih Altaylı’ya soruşturma başlatılmıştı.
  • İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca konuyla ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Şüpheli Fatih Altaylı’nın da Twitter üzerinden 1 Ocak 2024 tarihinde “Eline sağlık” şeklinde aynı gün, aynı saatte paylaşımda bulunduğu ve mitinge katılan bir vatandaşa yönelik gerçekleşen eylemin övülmesi nedeniyle kamu düzeni açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıktığı belirtildi.
Gazeteci Fatih Altaylı hakkında "Suçu ve suçluyu övme" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi - Resim : 1
  • İddianamede, şüphelinin savunmasının hayatın olağan akışına aykırı olduğu, “Eline sağlık” paylaşımının saldırıda bulunan kişiye ve eylemine yönelik olduğu değerlendirildi. Ayrıca benzer tarzda mitinglerin suç tarihinden sonra da farklı illerde yapılmaya devam ettiği ve mitinglerin güncellik değerini yitirmediği, şüphelinin övücü mahiyette paylaşımda bulunarak “Suçu ve suçluyu övme” suçundan 2 yıla kadar hapsi istendi.