Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eski eşini öldüren Yazar Funda Demirci’nin ifadesi kan dondurdu

Son Dakika: İstanbul Beşiktaş’ta

Son Dakika: İstanbul Beşiktaş’ta 2 yıl önce boşandığı eşi mali müşavir Mustafa Çapar’ı çocuklarının gözü önünde boğazını keserek öldüren sanat yazarı Funda Demirci’in ifadesine ulaşıldı. ‘Kasten öldürme’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen Funda Demirci, olayın bir ‘şeref meselesi’ olduğunu söyledi.

Eski eşini katleden Yazar Funda Demirci'nin ifadesi ortaya çıktı

Beşiktaş, Akatlar mahallesinde dün saat 00.45 sıralarında meydana gelen olayda bir ihbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri Mustafa Çapar (49)’ın boğazı kesilerek öldürülmüş bir halde bulmuştu.

Yapılan çalışmada Mustafa Çapar’ı eski eşi sanat yazarı Funda Demirci’nin öldürdüğü belirlenirken, şüpheli olayın hemen ardından gözaltına alındı. 

Eski eşini katleden Yazar Funda Demirci'nin ifadesi ortaya çıktı - Resim : 1

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Emniyetteki sorgusunun ardından ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla adliyeye çıkarılan Funda Demirci, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eski eşini katleden Yazar Funda Demirci'nin ifadesi ortaya çıktı - Resim : 2

22 YIL EVLİ KALDILAR, 2 YIL ÖNCE BOŞANDILAR

Yapılan soruşturmada çiftin 22 yıl evli kaldıktan sonra 2 yıl önce boşandıkları belirlendi. 19, 15 ve 7 yaşlarında 3 çocuğu bulunan çiftten,  mali müşavirlik şirketi bulunan Mustafa Çapar’ın akşam saatlerinde 47 yaşındaki Funda Demirci’nin evine geldiği tespit edildi.

Eski eşini katleden Yazar Funda Demirci'nin ifadesi ortaya çıktı - Resim : 3

ÇOCUKLARI UYUMAYA GÖNDERİP ÖLDÜRDÜ

Demirci, önceki akşam boşandığı eşi ve çocuklarının yaşadığı eve gitti. Çift, sohbet ettikten sonra çocukları uyumaları için odalarına gönderdi. Saatler 00.45’i gösterdiğinde aralarında tartışma çıktı. Demirci, kavga sırasında eline geçirdiği ekmek bıçağı ile Çapar’ın boğazını kesti. Çocukları salona geldiğinde babalarını kanlar içinde buldu.

Eski eşini katleden Yazar Funda Demirci'nin ifadesi ortaya çıktı - Resim : 4

“YUKARI ÇIKIN BAKIN” DİYE BAĞIRDI

Demirci de elindeki kanlı bıçakla sitenin bahçesinde “Yukarı çıkın bakın” diye bağırıyordu. Sağlık ekipleri Mustafa Çapar’ın hayatını kaybettiğini belirlerken, polis ekipleri de Funda Demirci’yi yakaladı.

Eski eşini katleden Yazar Funda Demirci'nin ifadesi ortaya çıktı - Resim : 5

“ANNEM KAPIYI KAPATTI”

Olay sırasında evde bulunan çocuklardan M.Ç. polise verdiği ifadede, “Uyumak için odamıza geçtiğimiz sırada bağrışma sesleri geldi. Salona girmek istedim ancak annem kapıyı kapattı. Neden kavga ettiklerini bilmiyorum” dedi.

Eski eşini katleden Yazar Funda Demirci'nin ifadesi ortaya çıktı - Resim : 6

“ŞEREF MESELESİ”

Emniyette sorguya alınan Funda Demirci ise “Bu bir şeref meselesi, bir şey söylemek istemiyorum” dedi. 

BU SEFER KENDİ CİNAYETİNİ ‘YAZDI’

Demirci, İstanbul’da 7 yıl öğretmenlik yapmış daha sonra da yaklaşık on yıl özel bir şirkette proje yönetiminde bulunmuştu. Bunun ardından da özel bir üniversitede insan kaynakları ve örgütsel değişim dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştı. Funda Demirci, yedi yıl önce bir anda iş yaşamına son verdi. Meraklısı olduğu roman, öykü ve tiyatro metinleri üzerinde çalışmaya başladı.

Eski eşini katleden Yazar Funda Demirci'nin ifadesi ortaya çıktı - Resim : 7

SON İNCELEDİĞİ KİTAP OLAĞAN PSİKOPATLAR

Daha çok gerilim, korku, psikolojik romanlara ilgi duyuyor ve bunları analiz ediyordu. Demirci soyadı yerine Funda Demir’i kullanmaya başladı, kendisini ‘sanat yazarı’ olarak tanımlıyordu. En son Oxford Üniversitesi’nden Prof. Kevin Dutton tarafından yazılmış ‘Olağan Psikopatlar’ adındaki kitabını incelemişti.

Kitapla ilgili “Kitabın son bölümü olan yedinci bölümde, psikopatların ruhsal zekâsı yüksek insanlarla ortak noktalarının diğerleriyle olandan çok daha fazla olması şaşırtıcı” yorumunda bulunmuştu. Bundan iki yıl önce Astoria’da ofisi olan mali müşavir eşi Mustafa Çapar’la şiddetli geçimsizlik yaşamaya başlayınca boşanmıştı. Mustafa Çapar da 3 çocuğuyla birlikte Etiler’deki lüks sitedeki dairelerinde yaşamaya başlamıştı.