Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Emekliye müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL

Emekli maaşıyla ilgili son

Emekli maaşıyla ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Emekli maaşlarında temmuz dönemi zam farkları hesaba bugün hesaplara olacak. SGK Emekli Sandığı çerçevesindeki emekli, malul, vazife malulü, dul ya da yetim aylığı alanların temmuz dönemi zam farkları hesapları yatacak. Temmuz itibariyle oluşan aylık farkları banka ile PTT şubelerindeki hesaplarına aktarılacak. Peki emekliye zam meselesinde son durum ne? Hükümet tarafından emekli zammı ile ilgili ne gibi açıklamalar geldi?

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 1

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Emekli Sandığı çerçevesinde emekli, malul, vazife malulü, dul ya da yetim aylığı alanların temmuz dönemi zam farklarının bugün yatırılacağını ifade etti.

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 2

FARK BUGÜN ÖDENECEK
Memur emeklilerinin, dul ve yetimlerinin % 25 zam ile oluşan zam farkı yatırıldı. Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların Temmuz dönemi zam farkları bugün ödenecek.

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 3

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılan açıklamada, bu aylıkları alan toplam 2 milyon 393 bin 142 kişinin 1 Temmuz itibarıyla oluşan aylık farklarının banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına yatırıldığı belirtildi.

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 4

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Aylıklarını her ay alanlara, Temmuz’da 1 aylık tutarında aylık farkı ödenecek. Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan;

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 5

Mayıs-Haziran- Temmuz dönemindekilere Temmuz’da 1 aylık tutarında, Haziran-Temmuz-Ağustos dönemindekilere Temmuz ve Ağustos olmak üzere 2 aylık tutarında, Temmuz-Ağustos- Eylül dönemindekilere ise Temmuz, Ağustos ve Eylül’de olmak üzere 3 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirildi.”

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 6

EN AZ 1.975 LİRA
Yüzde 25’lik Temmuz zammıyla en düşük memur maaşı 7 bin 901 lira 66 kuruşa çıktı. En düşük maaşta bin 945 lira 42 kuruşluk artış yaşandı. Buna göre 1 aylık zam farkı alacak emekliye en az bin 945 lira 42 kuruş tutarında zam farkı yatırılacak.

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 7

3 aylık zam farkı alacak emekliye ise en az 5 bin 926 lira 26 kuruşluk ödeme yapılacak. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapıldı. Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Erdoğan asgari ücretli ve emekliye yönelik önemli mesajlar verdi.

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 8

“KİMSENİN MAĞDURİYETİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”
“Kamu işçisi, memuru nasıl ortada bırakmadıysak çalışanından emeklisine hiç kimsenin mağduriyetinin kalıcı olmasına rıza göstermeyiz” diyen Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 9

“TÜM KESİMLERİN GÖNLÜNÜ ALACAĞIZ”
Ek bütçede deprem bölgesinin kalkınmasını sağlayacak projelere verdik. Hem bütçe gelirlerini artırmaya hem de bütçe dışı kaynak sağlamaya yönelik çalışmalarımızın semerisini gördükçe kendini mağdur hisseden tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız.

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 10

DÜZENLEME İÇİN TARİH VERDİ
Bunu da çok gecikmeden yılbaşı civarı neticeye ulaştırmayı bekliyoruz. Milletimizin serinkanlı olarak bize güvenmelerine ve ülkelerinin geleceğine sahip çıkmayı istiyorum.

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 11

Öte yandan Mart ayında EYT yasası ile birlikte yaklaşık 2 milyon sigortalı emeklilik başvurusu yaptı. EYT’liler emekli promosyon tutarlarını araştırırken, bankalar arasında kampanyalar şekillendi.

Emeklilere müjde! Emekli zammı farklı hesaba bugün yatıyor! En düşüğü 1975 TL - Resim: 12

EYT’lerin büyük çoğunluğu emeklilik haklarına kavuşurken prim ve yılını dolduranlar da yaş şartı olmadan emekli olmaya devam ediyor. Bununla beraber en yüksek emekli promosyonu veren bankalar merak konusu oldu.