Pazar, Ekim 1, 2023

Ekrem İmamoğlu’nun gizli kurultay planları ifşa oldu! Kılıçdaroğlu’nu devirme toplantısı ve işte görüntüleri

Seçimleri kaybettikleri günden itibaren Kemal Kılıçdaroğlu’na görevi bırakması için siyasiden vatandaşa herkes istifa çağrısı yapıyor. CHP’de mağlubiyetin ardından değişim krizi gittikçe büyürken Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki tansiyon yükseliyor. Akşam saatlerinde YouTube’da yayınlanan toplantı CHP’de savaş çıkaracak cinsten. Görüntülerde İmamoğlu’nun parti içerisindeki destekçileriyle birlikte Kılıçdaroğlu’nu yerinden etmek için bir dilekçe çalışması içinde olduğu görüldü.

Türkiye tarihi seçimi geride bırakırken seçimin öncesindeki siyasi gerginlik sonrasında da devam ediyor.

Millet İttifakı kolunda seçimden önceki süreçte Meral Akşener cumhurbaşkanlığı adaylığı için Ekrem İmamoğlu’nu önermiş fakat bu öneri geri çevrilmişti.

Deniz Baykal’ın kaseti ile CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturan Kemal Kılıçdaroğlu, yine CHP’de olduğu dönemde dikkat çeken isimlerden biri olan Muharrem İnce’yi tuvalet önüne oturtması, ‘Gel bakalım Muharrem’ sözleri ile İnce’yi adeta partiden sürmüştü.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’den Kemal Kılıçdaroğlu’na kaset göndermesi: Bu işlerin kazananı olmaz

Kılıçdaroğlu İnce’ye karşı saldırılarına partiden ayrıldıktan sonra da devam etti. Kurduğu Memleket Partisi’nden cumhurbaşkanı adayı olan İnce, kendisinin kaseti olduğu iddiaları, Millet İttifakı’nın böldüğü oylar sebebiyle kaybedecek söylemleri üzerine adaylıktan çekilmişti.

Memleket Partisi seçmeni Muharrem İnce’ye yapılan kumpasa tepki gösterdi: Bir oy Memleket Partisi’ne bir oy Erdoğan’a

Şimdi de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu’na darbe hazırlığında!

CHP’deki değişim gerginliği her gün artarak büyüyor. Daha önce pek çok kez ‘değişim’ çağrısı yaparak Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuğuna adaylığını söylemekten geri durmayan Ekrem İmamoğlu, artık söylem boyutunu bıraktı ve eyleme geçti.

Ekrem İmamoğlu alternatif kurultay planlarına başladı! Kılıçdaroğlu’nu devirme toplantısı görüntüleri ifşa oldu - Resim : 3

DEĞİŞİM TOPLANTISI İFŞA OLDU

Bu kapsamda ‘Değişim’ takımını oluşturan İmamoğlu, toplantılara da başladı. Zoom üzerinden yapılan son toplantı ise ifşa oldu.

CHP’de ortalık karışıyor! Kılıçdaroğlu’nun ses kaydı sızdırıldı

İFŞA CHP’DEN

Söz konusu ifşayı CHP Genel Merkezi’nin yaptığı, Kılıçdaroğlu’nun A Takımı’nın İmamoğlu ve değişim tayfasının yaptığı planlardan noktası virgülüne haberdar olduğu öğrenildi.

Ekrem İmamoğlu alternatif kurultay planlarına başladı! Kılıçdaroğlu’nu devirme toplantısı görüntüleri ifşa oldu - Resim : 5

ALTERNATİF OLAĞANÜSTÜ KURULTAY PLANI

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görüntülerde “Kılıçdaroğlu’suz alternatif bir olağanüstü kurultay” söylemini dile getiriyor.

“Birkaç hususta ilk planlamamızı yaptık” diyen İmamoğlu, “Parti Meclisi süreciyle ilgili zemin oluşturmaya dönük bir kararlılık göstermiştik, bunun da özellikle örgütün görev alma sürecine dair bir hazırlık olacaktı. Bu konuda en son Gökhan Bey bir süreç başlattı” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun Gökhan Bey diye söz ettiği kişinin ise CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın olduğu öğrenildi.

Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’suz alternatif bir kurultay sürecinin başlattıklarını da dile getirdi.

Ekrem İmamoğlu alternatif kurultay planlarına başladı! Kılıçdaroğlu’nu devirme toplantısı görüntüleri ifşa oldu - Resim : 6

Şu ifadeleri kullandı:

Alternatif bir olağanüstü kurultay süreci olabilir mi? Olgunlaşabilir mi? Buna dair bir zemin var mı? Elimizdeki veriler üzerinden bir heyet konuşulmuştu. O konuda da katkısı olacak olan, burada olan ve olmayan arkadaşların da katkılarıyla birlikte bir çalışma ve öngörü zemini oluşacaktı. O konuda da bir çalışma sürdürüldü diye biliyorum.

Peki İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na darbe yapmaya hazırlandığı ‘değişim takımında’ kimler var?

Ekrem İmamoğlu alternatif kurultay planlarına başladı! Kılıçdaroğlu’nu devirme toplantısı görüntüleri ifşa oldu - Resim : 7

İşte o isimler

Özgür Özel – CHP Grup Başkanı ve Manisa Milletvekili

Gökhan Günaydın – CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili

Engin Özkoç – CHP Parti Örgütü ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı

Tekin Bingöl – CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili

Onursal Adıgüzel – CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili

Veli Ağbaba – CHP Parti Meclisi Üyesi ve Malatya Milletvekili

Engin Altay – CHP İstanbul Milletvekili

Bülent Tezcan – CHP Aydın Milletvekili

Muharrem Erkek – CHP Parti Meclisi Üyesi

Selin Sayek Böke – CHP Parti Meclisi Üyesi

Hakkı Süha Okay – CHP Parti Meclisi Üyesi

Ahmet Hakan Uyanık – CHP Parti Meclisi Üyesi

Pınar Uzun – CHP Parti Meclisi Üyesi

Gökhan Zeybek – CHP Parti Meclisi Üyesi

Sevgi Kılıç – CHP Parti Meclisi Üyesi

Hakkı Süha Okay – CHP Parti Meclisi Üyesi

İmamoğlu’nun ‘değişim’ manifestosunu Bülent Tezcan’ın yazdığı, örgüt yapılanmasını Tekin Bingöl’ün ayarladığı, Parti Meclisi’ni Gökhan Günaydın’ın organize ettiği öğrenildi.

İBB’NİN BÜTÇESİ BAKIN NEREYE GİDİYOR?

Öte yandan Murat Ongun’un da İBB’nin bütçesiyle yeni MYK üyelerini sosyal medyada linç ettirdiği iddialar arasında.

Ekrem İmamoğlu alternatif kurultay planlarına başladı! Kılıçdaroğlu’nu devirme toplantısı görüntüleri ifşa oldu - Resim : 8

İMZALI İHANET

İfşa olan görüntülerde İmamoğlu’nun “Alternatif bir olağanüstü kurultay” planının yanı sıra PM üyelerinin ve il başkanlarının imza attığı bir dilekçe üzerinde çalışma yürütüldüğü gözlemlendi.

O çarpıcı diyalog şu şekilde:

Ekrem İmamoğlu: Gökhan Bey Parti Meclisi işi galiba sizin tarafta.

Gökhan Günaydın: Bir bilgi sunayın ben o konuda. Bülent Bey de (Tezcan) burada. Kendisi sağ olsun bir metin hazırladı. Bu metinden sonra onun da aldığı imzalar var benim de aldığım imzalar var. Şu an itibariyle durum şudur; 7 kişi imzaladı.

İzninizle sayıyorum; Bülent Tezcan, Gökhan Zeybek, Tekin Bingöl, Hasan Baltacı, Umut Akdoğan, Hakan Uyanık ve Erbil Aydınlık.

8 İMZA OLACAK

Biraz evvel ben metni bir zarf içerisinde Selin hanıma (Selin Sayek Böke) gönderdim. Selin hanım da imzalamış olacak. Böylelikle 8 imza olacak.

İstanbul içine yönelik bir toplantımız var. Orada Onursal Adıgüzel, Sevgi Kılıç, Pınar Uzun ve Turan Aydoğan da imzalamış olacaklar.

Ben yarın sabah bir arabayla Muharrem Bey’e Çanakkale’ya göndreceğim imzayı. Oradan Burhaniye’den Yaşar hanım imzalayacak. Oradan’da Bodrum’a geçecek. Böylece imza sayısı Pazartesi akşam itibariyle 15’e ulaşacak.

Özgür başkanım da burada. Eğer uygun görürseniz Veli Ağbaba ya da Murat Emir’den birinin de imzasını alalım.

Muharrem Erkek: Evet, iyi olur.

ÖZGÜR ÖZEL DE İŞİN İÇERİSİNDE

Öte yandan söz konusu yayına Özgür Özel’in de katılım sağladığı gözlemlendi.

Ekrem İmamoğlu: O zaman Parti Meclisi süreci aslında şu anda dengede gidiyor. Muhtemelen Tekin başkanın (Tekin Bingöl) ifade ettiği mektup sürecine dayalı olarak çarşamba günü bir aksiyona dönüşecek ya da maksimum perşembe diyelim buna.

DEĞİŞİM GERİLİMİNDE NELER OLDU?

12 defa girdiği seçime mağlup olan Kemal Kılıçdaroğlu bunun faturasını MYK’ya kesip 14. katı darmadağın etti, kendisine yakın isimlere de görevlendirmelerde bulunarak koltuğunu sağlama aldı.

Bunun üzerine gözünü CHP koltuğuna diken Ekrem İmamoğlu ‘değişim’ söylemini üst perdeden dillendirmeye başladı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN İMAMOĞLU’NA: İŞİNE BAK

İmamoğlu’nun “Değişim” ve “Gerekirse genel Başkan da değişmeli” çıkışına Kemal Kılıçdaroğlu defalarca kez İstanbul’u işaret ederek, “İşine bak” mesajı verdi.

“GEMİYİ LİMANA SAĞLAM GÖTÜRMEK YİNE KAPTANIN GÖREVİDİR”

CHP’nin kaptanının kendisi olduğunu söyleyerek Ekrem İmamoğlu’na ‘haddini bil’ göndermesi yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Gemiyi limana sağlam götürmek yine kaptanın görevidir. Kaptan olarak gemiyi limana sağlam götüreceğimi herkes bilsin.” diye konuştu.

İmamoğlu ‘değişim’ söylemlerinde vites yüksektti. ‘İktidar İçin Değişim’ manifestosu yayınlanan CHP’li İBB Başkanı bir internet sitesi bile kurdu.

Kılıçdaroğlu – İmamoğlu ekişmesinin gölgesinde ikilinin kurmayları da birbirine girmiş vaziyette. Kemal Kılıçdaroğlu’nun esas adamları her fırsatta Ekrem İmamoğlu ve ekibine ayar üstüne ayar veriyor.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR