Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dilan Polat, Sıla Doğu ve Engin Polat operasyonu detayları çıktı: Sahte faturayla 200 milyonluk para girişi

Gözaltındaki Polat çifti sağlık

Gözaltındaki Polat çifti sağlık kontrolünde: Operasyonun detayları ortaya çıktı

Gözaltındaki Polat çifti sağlık kontrolünde: Operasyonun detayları ortaya çıktı

İstanbul’da düzenlenen operasyon sonucu gözaltına alınan Dilan – Engin Polat çifti, sağlık kontrolü için hastaneye getirildi. Engin Polat’ın bacak bacak üstüne attığı anda polis tarafından uyarılması kameraya yansıdı. Dilan Polat ise eşi Engin Polat’ı sıra bekledikleri sırada omzundan öptü. Öte yandan operasyonun detayları da ortaya çıktı. Çiftin Çekmeköy’deki evlerinde 80 sayfa tapu ele geçirildi.

Dilan Polat, Sıla Doğu ve Engin Polat operasyonu detayları çıktı: Sahte faturayla 200 milyonluk para girişi

Gözaltına alınan Polat çifti sağlık kontrolü için getirildiği hastanede Engin Polat’ın bacak bacak üstüne attığı anda polis tarafından uyarılması kameraya yansıdı. Dilan Polat’ın ise Engin Polat’ı sıra bekledikleri sırada omzundan öptüğü görüldü.

Dilan Polat ile eşi Engin Polat çiftine operasyon düzenlendi. Gece saatlerinde İstanbul merkezli 6 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda Polat çifti ile birlikte 17 şüpheli gözaltına alındı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince evlerinde gözaltına alınan Polat çift ve beraberindekiler, işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne getirildi. Polat çifti ile birlikte gözaltına alınan Sıla Doğu, Kürşat Polat ve Ahmet Gün, Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

8041095.jpg

BACAK BACAK ÜSTÜNE ATTI, POLİS UYARDI

Engin Polat’ın sağlık kontrolü için getirildiği hastanede bacak bacak üstüne attığı anda polis tarafından uyarıldığı anlar da kameraya yansıdı. Dilan Polat’ın ise Engin Polat’ı sağlık kontrolünde sıra bekledikleri sırada omzundan öptüğü görüldü.

8041081.jpg

OPERASYONUN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Operasyona ait yeni detaylar ortaya çıktı. Polat çiftinin evinde yapılan aramalarda 80 sayfa tapu ve faturaların da içerisinde bulunduğu doküman ele geçirildi. Firari olan şirket ortağı Zümrüt Yerebakan’ın evinde 10 bin dolar, Zekai Tepe’nin evinde 1 hard disk ve 350 mermi, Ahmet Gün’ün evinde ise 120 bin lira, 36 adet hesap dökümü ve 1 laptop ele geçirildi. Ayrıca araştırma süresince aralarında Polat ailesinden 13 kişinin de bulunduğu toplamda 41 şüphelinin ve 27 firmanın tüm mal varlığına tedbir konulduğu öğrenildi.

8045871.jpg

Dilan Polat, Sıla Doğu ve Engin Polat operasyonu detayları çıktı: Sahte faturayla 200 milyonluk para girişi

13 KİŞİ FİRARİ

Operasyonda gözaltı sayısı ise 17’ye yükseldi. Ekipler firari durumdaki 13 kişinin yakalanması için çalışmalarına devam ederken, gözaltındaki şüphelilerinde emniyetteki işlemleri sürüyor. Şüphelilerin 4 gün emniyette kalacağı en son Engin Polat ile Dilan Polat’ın ifadelerinin alınacağı öğrenildi.