Salı, Ekim 3, 2023

CHP’de rüzgar sert esiyor! Abdulkadir Selvi sızdırılan vide’ya ‘FETÖ Yöntemi’ dedi

CHP‘de ‘değişim’ rüzgarları esmeye devam ederken, Ekrem İmamoğlu‘nun online olarak gerçekleştirdiği ZOOM toplantısının sosyal medyaya sızdırılması CHP kanadında oluşan krizi artırdı. Sızdırılan videodan İmamoğlu’nun, seçimlerden önce kendisinden ‘oğlum’ diye bahseden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu devirmek olduğu anlaşılıyor. Gazeteci Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında CHP içerisinde neler olduğunu yazdı. Yapılan hamleler için ‘FETÖ yöntemi’ diyen Selvi bakın neler yazdı…

CHP'de sert rüzgarlar esiyor! Abdulkadir Selvi sızdırılan video için 'FETÖ Yöntemi' dedi

İBB Başkanı EKREM İmamoğlu ‘değişim’ diyerek ayaklanmış ve beraberindekilerle beraber büyük bir çalışma içerisine girmişti.

İmamoğlu’nun CHP’de yer alan yönetim üyeleriyle gerçekleştirdiği Zoom toplantısı geçtiğimiz gece yarısı internete sızdırıldı.

Ekrem İmamoğlu’nun ‘gizli’ toplantı videosunu kim sızdırdı? CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın açıkladı

Bugünkü yazısında CHP kanadında gerçekleşen darbeci hareketlerden bahseden Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’nu devirme ve kurultayı kazanma hazırlığında olduğunu söyledi.

İşte Selvi’nin o yazısı…

CHP'de sert rüzgarlar esiyor! Abdulkadir Selvi sızdırılan video için 'FETÖ Yöntemi' dedi - Resim : 2

“İmamoğlu, seçimlerden önce Kılıçdaroğlu’nun ‘A takımı’nda yer alan ancak seçimden sonra birlikte hareket ettiği isimlerle Parti Meclisi’nin toplantıya çağrılması için toplanan imzalarla, kurultay sürecini görüşüyor.

Toplantının sızdırılan bölümündeki konuşmalara bakıldığında, Kılıçdaroğlu’nu devirmek ve kurultayı kazanmak için bir hazırlık yapıldığı görülüyor.”

Gizli katılımcı deşifre oldu! Herkes Ekrem İmamoğlu ve diğer isimlerin ifşa olduğu videodaki gizli katılımcıyı merak ediyordu…

Selvi, ‘FETÖ YÖNTEMİ’ başlıklı yazısında ise şu ifadelere yer verdi:

"Ben toplantının içeriğine girmeyeceğim. Ne İmamoğlu’ndan çok ‘İmamoğlu’cu olan bazı gazeteciler gibi bunun normal bir toplantı olduğunu söyleyeceğim. Ne de Kılıçdaroğlu’nu savunanlar gibi bu toplantının kaydedilip sosyal medyadan servis edilmesini onaylayacağım. Kitabın tam ortasından konuşacağım. Bu bir FETÖ yöntemi. Kirli bir yöntem. Tehlikeli bir yöntem."

Selvi yazısında, Kılıçdaroğlu’nun önüne geçmek isteyen bütün isimlerin bir kasetle devre dışı bırakıldığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Dikkatinizi çekiyor mu, Kılıçdaroğlu’nun karşısına kim çıkıyorsa bir kasetle devre dışı bırakılıyor. Kılıçdaroğlu’nun önünde engel olarak kim gözüküyorsa medyaya sızdırılan bir kayıtla canına okunuyor.
Deniz Baykal, bir kasetle darbesiyle tasfiye edilip yerine Kılıçdaroğlu getirildi.

Cumhurbaşkanlığı yarışında Kılıçdaroğlu’nun kazanmasına engel olarak görülen Muharrem İnce üretilmiş bir kasetle, sahte dekontlarla adaylıktan çekilmek zorunda bırakıldı.

Şimdi de Kılıçdaroğlu’na rakip olarak çıkan Ekrem İmamoğlu’nun Zoom üzerinden yaptığı toplantı sosyal medyaya servis edildi.

Kim ki Kılıçdaroğlu’na dokunuyor, bir el devreye girip FETÖ’nün kullandığı şantaj-montaj kasetleri yöntemiyle onu devre dışı bırakıyor.

Kılıçdaroğlu onlar açısından ne kadar vazgeçilmez bir isimmiş, ona dokunanı yakıyorlar.” 

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR