Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filmini ilk 3 günde milyonlar izledi

Anadolu Rock Müziğinin efsane

Anadolu Rock Müziğinin efsane isimlerinden Cem Karaca’nın mirasçıları ve yapımcıları arasında dava konusu olan Yüksel Aksu imzalı “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filminin gişe rakamları belli oldu. 26 Ocak’ta vizyona giren film, ilk 3 günde 75 bin 680 kişi tarafından izlenerek, 10 milyon 762 bin 695 TL hasılata ulaştı.

Mahkeme durdurma kararı vermişti: 'Cem Karaca'nın Gözyaşları’ filmini ilk 3 günde kaç kişi izledi?

Başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Fikret Kuşkan ve Melisa Aslı Pamuk’un yer aldığı “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filminin çekimini için sanatçının son eşi İklim Karaca’nın kendisinden onay alınmadığı gerekçesiyle yargıya taşıyarak, filmin yayınını durdurma kararı aldırdı.

Öte yandan filmi vizyona girdiği ilk 3 günde 75 bin 680 kişi izledi. Filmin ulaştığı hasılat ise 10 milyon 762 bin 695 TL olarak açıklandı.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre, sanatçının son eşi İklim Karaca’nın kendisinden onay alınmadığı gerekçesiyle yargıya taşıdığı filmle ilgili mahkeme, 3,5 milyon TL teminat bedeliyle filmin yayınını durdurma kararı aldı. İklim Karaca söz konusu teminat bedelini bir hafta içinde yatırırsa, 90 milyon bütçeli film yayından kaldırılacak.

İLKİM KARACA’DAN AÇIKLAMA

Bu hafta içinde film için teminat yatırıp vizyonu durdurmaya hazırlandığı öğrenilen İlkim Karaca yaptığı yazılı açıklamada; “Gündemdeki film bahanesiyle “Cem Karaca’ya sahip çıkın” diyerek beni doğrudan hedef gösteriyorlar. Yani, halkı açıkça kin ve düşmanlığa teşvik ediyorlar. Ben, eşim Cem Karaca’nın filmi çekilirken onun gerçek hikayesi anlatılsın istiyorum. Bol kurguya dayanmasın. İnsanlar gerçek Cem Karaca’nın bir başyapıt olduğunu görsün. Cem’i sanatçı ve insani yönüyle bir bütün olarak tanısınlar ve Cem yeni nesillere eksiksiz tanıtılsın” dedi.