Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Atatürk balmumu heykeli Berlin’de ziyarete açıldı

Mustafa Kemal Atatürk’ün balmumundan

Mustafa Kemal Atatürk’ün balmumundan yapılan heykeli, 10 Kasım’da Berlin Madame Tussauds Müzesi’nde ziyaretçilerle buluşacak. Heykelin bundan böyle Berlin’de süresiz olarak kalacağı belirtildi.

Atatürk'ün balmumu heykeli Berlin'de ziyarete açılıyor

Mustafa Kemal Atatürk’ün balmumundan yapılan heykeli, 10 Kasım’da Berlin Madame Tussauds Müzesi’nde sergilenecek. Ayrıca heykelin bundan böyle Berlin’de süresiz olarak kalacağı belirtildi. Türkiye’nin Berlin Başkonsolosu İlker Okan Şanlı, Atatürk’ün balmumu heykelinin tanıtım etkinliğinde konuştu.

Heykelin 7 yıldır süren yazışma sonucunda getirilebildiğini anlatan Şanlı, “20. yüzyılın en büyük devlet adamlarından birisi olan Atatürk’ün heykelinin Berlin’de olmaması buradaki müzenin en büyük eksikliğiydi. Bugün bu eksiklik giderildi.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir özel defterini imzalayarak şunları kaydetti:

Aziz Atatürk, vefatınızın 85. seneidevriyesinde zatıalinizi, silah arkadaşlarınızı, vatanımız için şehit düşen kahraman şehitlerimizi ve kanlarını akıtan gazilerimizi rahmetle yad ediyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ikinci yüzyılına başladığımız Cumhuriyet’imizi ilelebet payidar ve muzaffer kılmak için 21 yıldır olduğu gibi bugün de aşkla çalışıyoruz. Mazlumların umudu olan Türkiye Cumhuriyetini her alanda yüceltemeye devam ediyoruz. Milletimizin asırlık hedeflerine ulaşmasına hiçbir güç engel olamayacaktır. Ruhun şad olsun.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki heyette, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yüksek yargı organlarının başkanları, kuvvet komutanları, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanı yer aldı.

DOLMABAHÇE ATA’NIN SESİYLE YANKILANACAK 

Atatürk’ü anma etkinlikleri saat 08.50’de Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. Saat 11.30’da ise Dolmabahçe Sarayı’ndaki Atatürk’ün odasına ziyaret gerçekleştirilecek.

Son Dakika: Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85. yılı! Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı Anıtkabir'de - Resim : 4

TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ’TAN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kurtulmuş, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yılında saygıyla anıyoruz. Ruhu şad olsun. Aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizin, vefat eden tüm gazilerimizin makamları ali, mekanları cennet olsun.” ifadesine yer verdi.