Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Asgari ücret açıklanıyor! Sendikalar ve bakanlık görüşecek! Kritik tarih belli oldu

Asgari ücrette yeni zam

Asgari ücrette yeni zam senaryoları konuşulmaya devam ederken beş senenin aranın ardından gelecek günlerde kritik bir toplantı yapılacak. Son toplantıda asgari ücrete enflasyon zammı, kıdem tazminatı gibi başlıkları masaya yatıran Üçlü Danışma Kurulu bir defa daha toplanacak. Sendikalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da katılacağı toplantının ayrıntıları belli oldu.

Milyonların gözü yeni asgari ücrette! Sendikalar ve bakanlık görüşecek! Kritik tarih belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, geçen günlerde yaptığı açıklamada asgari ücrete zam üzerinde çalışma yürüttüklerini belirterek “Önemli bir gündemimiz var” demişti. Milyonlarca asgari ücretlini gözü kulağı, 20 Ekim’de Üçlü Danışma Kurulu’nun gerçekleştireceği toplantıya çevrildi. Toplantının liderliğini Bakan Işıkhan’ın yapması tahmin ediliyor. Kurul son toplantısında kıdem tazminatını da ele almıştı.

Milyonların gözü yeni asgari ücrette! Sendikalar ve bakanlık görüşecek! Kritik tarih belli oldu - Resim : 1

ÇALIŞMALAR SONA ERDİ

Son olarak 15 Ekim 2018’de dönemin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında yapılan Üçlü Danışma Kurulu’nun yeniden toplanması için çalışmalar tamamlandı.

Milyonların gözü yeni asgari ücrette! Sendikalar ve bakanlık görüşecek! Kritik tarih belli oldu - Resim : 2

20 EKİM’DE TOPLANACAKLAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve ilgili kurumlara gönderdiği yazıyla kurulun 20 Ekim’de toplanacağını duyurdu.

Milyonların gözü yeni asgari ücrette! Sendikalar ve bakanlık görüşecek! Kritik tarih belli oldu - Resim : 3

Başkanlığını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın yapması beklenen kurulda, çalışma hayatının gündemindeki sorunlar dile getirilecek ve çözüm önerileri ele alınacak.

Milyonların gözü yeni asgari ücrette! Sendikalar ve bakanlık görüşecek! Kritik tarih belli oldu - Resim : 4

ASGARİ ÜCRET, KIDEM TAZMİNATI SENDİKALAŞMANIN ÖNÜNDEKİ ENGELLER…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde 5 yıl önce yapılan toplantıya TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç ve çeşitli sendikaların temsilcileri katılmıştı.

Milyonların gözü yeni asgari ücrette! Sendikalar ve bakanlık görüşecek! Kritik tarih belli oldu - Resim : 5

Bu toplantıda asgari ücrete enflasyon zammı, KİT’lerdeki taşeron işçilere kadro, sendikal örgütlülüğün önündeki engeller ve kıdem tazminatı başlıkları ele alınmıştı.

Milyonların gözü yeni asgari ücrette! Sendikalar ve bakanlık görüşecek! Kritik tarih belli oldu - Resim : 6