Cumartesi, Eylül 23, 2023

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı çiftini hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar…

İş insanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın Yunanistan’ın Leros Adası’nda geçirdiği deniz kazası gündemdeki sıcaklığını korurken gelen son bilgilere göre kazayla ilgili yeni detaylar da gün yüzüne çıktı. Kazanın ardından, çiftin çocuklarının başka bir Zodyak bot bulup anne- babalarını hastaneye yetiştirdikleri öğrenildi. İşte Sabancıların kazasıyla ilgili yeni detaylar…

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 1

Yunanistan’ın Leros Adası yakınlarında botla kayalıklara çarpan ve ağır yaralanan Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın tedavisine özel bir hastanede devam ediliyor. 

113

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 2

Yoğun bakımda tutulan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı’nın sağlık durumlarıyla ilgili yapılan son açıklamada, tüm operasyonların başarıyla sonuçlandığı ve sağlık durumlarının daha da iyiye gittiği belirtildi.

213

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 3

HASTANEYE ÇOCUKLARI YETİŞTİRDİ

Sabah yazarı Hülya Güler köşesinde, kazaya ilişkin yeni bilgilere yer verdi. Güler yazısında, “Botun hızlı olduğu bilgisi doğru değil. Botta herhangi bir teknik arıza olup olmadığı araştırılıyor” ifadelerini kullanırken çiftin çocuklarının başka bir Zodyak bot bulup anne-babasını hastaneye yetiştirdiğini aktardı.

313

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 4

Yazının ilgili bölümü şöyle:

“Kaza, akşam 20.30- 21.00 sularında gerçekleşiyor. Sabancı çiftinin içinde oğulları Şevket Emrecan Sabancı ve Kaan Ali Sabancı’nın de yer aldığı Zodyak bot, karanlık ada olarak da tabir edilen kayalıklara çarpıyor. Botun hızlı olduğu bilgisi doğru değil. Botta herhangi bir teknik arıza olup olmadığı araştırılıyor.

413

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 5

Böylece Sabancı Çiftinin hayatını kurtaran süreci başlatıyorlar. İlk iş aile üyelerinden birini arıyorlar. Sonraki adım Amerikan Hastanesi’ni aramak oluyor. Neredeyse dakikalar içinde aile üyelerinin bir kısmının kazadan haberi oluyor.

513

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 6

Bundan sonraki süreçte çok hızlı hareket ediliyor. Bodrum Amerikan Hastanesi’nden bir ambulans bot yola çıkıyor. Bu arada 5 kişilik bir doktor heyeti de aynı anda yanlarında bir aile üyesiyle birlikte ayrıca yola çıkıyor.

613

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 7

Bu esnada Sabancı çiftinin çocukları da başka bir Zodyak bot bulup anne-babasını hastaneye yetiştiriyor.

713

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 8

Bu ilk kritik adımların ardından aile üyelerinin hemen hepsi olaydan haberdar oluyor ve hemen kimlerin Yunanistan’daki hastaneye yakın olabileceği araştırılıyor. O sırada Ali Sabancı’nın ablası Emine Kamışlı, iş insanı Mehmet Başer’e ulaşıyor. Leros Devlet Hastanesi’ne giden Başer, çiftin genel durumları ile ilgili Aile’ye bilgi veriyor.

813

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 9

Saat 23.30 civarında Amerikan hastanesinin doktorları Leros Devlet Hastanesine ulaşıyorlar. Sabancı çiftinin o ana kadar gerekli tetkikleri yapılıyor ve ameliyata hazırlanıyor. Yani çift ameliyata alınmadan önce Leros Devlet Hastanesi’nin ve Amerikan Hastanesi’nin doktorları müdahale konusunu birlikte müzakere etme imkanı buluyorlar. Ardından Yunan doktorlar ameliyatları gerçekleştiriyor. Aile büyükleri ameliyatların başarılı geçmesinin ardından haberdar edilirken kaza, Sabancı çifti Türkiye’ye getirilinceye kadar basına açıklanmıyor.

913

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 10

Haber kaynağım yaşanan süreçle ilgili birkaç noktanın altını özellikle çizdi. İlki Şevket Emrecan ve Ali Kaan Sabancı’nın soğukkanlı ve akıllıca hareket etmeleri. Diğeri her iki ailenin son derece hızlı organize olması. Bir diğer faktör de Amerikan hastanesinin de bu kadar hızlı ve yeterli bir şekilde olaya dahil edilmesi.

1013

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 11

Yazı şu şekilde devam ediyor:

Kaynağım ayrıca Sabancı çifti için hayati bir durumun söz konusu olmadığını ancak bundan sonrası için uzun ve zorlu bir tedavi sürecine hazır olmak gerektiğini söyledi.

1113

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'yı hastaneye kim yetiştirdi? Kazayla ilgili yeni detaylar... - Resim: 12

KALICI HASAR OLACAK MI?

Kalıcı bir hasar konusu kamuoyuna yansımıştı, bu konuda ise sadece şunları söylemekle yetindi: “Bugünden bir şey söylemek mümkün değil. Bunu şu anda doktorlar bile bilmiyor. Ancak böylesine ciddi bir yaralanmadan 72 saat içinde şu anki sağlık durumuna erişmiş olmaları büyük bir mucize. Bunda ailelerin duaları ve sağlanan sağlık hizmetinin payı büyük.”

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR